Ogrzewanie wody i pomieszczeń jest koniecznością, dlatego trzeba przemyśleć metodę grzewczą, już na etapie projektowania budynku. Musimy pod uwagę wziąć ceny gazu, prądu, opału i zakupu kotłów grzewczych. Firma Markol-B, zajmująca się montażem, doradzi nam nie tylko najlepszej jakości urządzenia, z których będziemy zadowoleni, ale najkorzystniejsze rozwiązanie. Ostateczną decyzję podejmijmy dopiero po konsultacji z fachowcem.

Jak wybrać najkorzystniejszą metodę ogrzewania domu?

Każdy inwestor musi zdecydować, w jaki sposób jego dom ma być ogrzewany. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ w grę wchodzą koszty zakupu urządzeń, montażu i wysokość rachunków. Powinien zatem zasięgnąć opinii fachowców, jeszcze przed wykonaniem projektu przez architekta. Obecnie dużą popularnością cieszy się zasilanie pieców grzewczych gazem ziemnym. Jest tańsze od elektrycznego i wygodniejsze od opałowego. Nie ma konieczności zaopatrywanie się w ekogroszek, węgiel, pellet czy brykiet. Tańszym od ziemnego jest gaz płynny, ponieważ możemy wynegocjować atrakcyjną cenę u wybranego dostawcy. Firma Markol-B Ogrzewanie - projektowanie, instalacja, serwis, zajmuje się montażem, warto korzystać z jej opinii.

Jaki piec gazowy doradza firma Markol-B?

Do wyboru jest piec gazowy jednofunkcyjny i dwufunkcyjny. Pierwszy, firma Markol-B zaleca do dużych budynków, gdyż ogrzewa wodę, zasilającą grzejniki oraz podgrzewacz, którego pojemność musi być dostosowana do potrzeb domowników. Drugi rodzaj kotła pełni obie funkcje w jednym urządzeniu. Nie ma konieczności instalowania kolejnego zbiornika. Montaż kotłów gazowych tego typu odbywa się w mniejszych domach, w których nie ma dużego zapotrzebowania na ciepło. Warto jednak pamiętać o zakupie urządzenia o odpowiedniej mocy, by woda mogła uzyskać właściwą temperaturę. Ze względu na sposób działania pieców gazowych, są kondensacyjne, tradycyjne, pulsacyjne oraz automatyczne. Warto dobrze przemyśleć zakup właściwego urządzenia i zatrudnić wykonawcę z doświadczeniem.