Dzięki rozwojowi technologii i pojawiającym się co chwilę nowinkom technologicznym możemy korzystać z tak ciekawych rozwiązań jak ogrzewanie podłogowe. To budząca coraz większe zainteresowanie alternatywa tradycyjnego sposobu ogrzewania, zalecana szczególnie tam, gdzie nie da się zamontować grzejnika. Na czym polega i jak dokładnie działa? Jak wpłynie na temperaturę w mieszkaniu?

Ogrzewanie domu i mieszkania to bardzo ważna instalacja, która ma nam zapewnić nie tylko zdrowie, komfort i dobre samopoczucie. Ciepło oddziałuje również na elementy konstrukcji budynku i chroni nas przed rozwijaniem się bakterii, pleśni i grzybów w miejscach narażonych na działanie wilgoci. Przy instalacji poszczególnych układów warto skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy jak na przykład Instalatorstwo sanitarne i C.O Technika Grzewcza i Sanitarna. Będziemy mieli pewność, że montaż przebiegł z wykorzystaniem najlepszych jakościowo materiałów, a ogrzewanie będzie działało długo i bez problemów.

Ogrzewanie podłogowe- na czym polega fenomen?

Ciepło jakie odczuwamy wewnątrz pomieszczeń, przyczynia się do naszego komfortu oraz dobrego samopoczucia. Oczekujemy sprawnych oraz przynoszących korzyści rozwiązań, stąd duże zainteresowanie najnowszymi propozycjami. Instalacja ogrzewania podłogowego nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób, które chcą wymienić tradycyjne grzejniki na coś nowocześniejszego. Zasada działania tego typu ogrzewania opiera się na tym, aby podłoga była kilka stopni cieplejsza niż powietrze, które wdychamy. Ma to wpływ na to jak odczuwamy ciepło, ale przyczynia się też do mniejszego unoszenia się kurzu w powietrzu. To system grzewczy zalecany osobom, które cierpią na alergię, astmę lub choroby górnych dróg oddechowych. Jest to instalacja wskazana również do ogrzewania dużych pomieszczeń, gdzie grzejniki umieszczone z jednej strony pokoju mogą być niewystarczające. Ewentualnie dla osób, które chcą się pozbyć tego elementu wystroju wnętrz i szukają innego sposobu na zapewnienie ciepła w domu. Podłogówka zapewnia równomierne rozprzestrzenianie się ciepła w salonie, sypialni, łazience czy korytarzu. Kolejnym plusem instalacji jest to, że jeśli jest ona poprawnie zamontowana przez fachowców np. z firmy Instalatorstwo sanitarne i C.OTechnika Grzewcza i Sanitarna, pozwala ona zaoszczędzić wydatki ponoszone wcześniej na ogrzewanie. Wystarczy odpowiednie skalibrowanie całego układu.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Jest to rodzaj ogrzewania, które sprawdzi się, jeśli nie chcemy dopuszczać do przegrzania pomieszczeń i zależy nam na równomiernym rozprowadzaniu ciepła po domu. Na rynku istnieje dziś kilka typów tego rodzaju instalacji, które różnią się od siebie sposobem montażu i zasilaniem. Najpopularniejsze jest ogrzewanie podłogowe elektryczne, czyli wykorzystujące przewody umieszczone w specjalnych matach tuż pod powierzchnią podłogi. Do jego regulacji wykorzystuje się termostat lub specjalne czujniki. Ten typ nie wymaga miejsca na dodatkowe urządzenie grzewcze i może być wykorzystywany poza budynkiem np. na schodach. Wodne ogrzewanie opiera się na rurach grzejnych, które zalewa się specjalnym podkładem. Są one jednak droższe i trudniejsze w eksploatacji. Ogrzewanie powietrzne wykorzystuje zamknięty obieg i gwarantuje dużą bezawaryjność, ale wymaga przygotowania płyty fundamentowej.

Ogrzewanie podłogowe? Tylko z profesjonalistami!

Jeśli chcemy, aby ogrzewanie w naszym domu działało bez zarzutów, powinniśmy wybrać doświadczoną i uznaną firmę. Taką niewątpliwie jest Instalatorstwo sanitarne i C.O Technika Grzewcza i Sanitarna. Przedsiębiorstwo to od lat oferuje swoim klientom nie tylko ogrzewanie podłogowe, ale także montaż instalacji sanitarnych, instalacji C.O., a także instalacji solarnych i fotowoltaicznych. Dodatkowo firma ta zapewnia montaż pomp ciepła oraz instalacji centralnego odkurzania.