Jedną z dostępnych form instalacji grzewczej do domu jest ogrzewanie podłogowe. W ostatnich latach to rozwiązanie zdecydowanie zyskuje na popularności. Eksperci firmy Ecoptimo oferują usługi projektowania i wykonania różnego rodzaju instalacji hydraulicznych i przyłączy w tym całego systemu ogrzewania podłogowego. O korzyściach, jakie płyną z takiego wyboru, opowiemy więcej w dalszej części artykułu.

Ogrzewanie podłogowe w domu — czy ma same zalety?

Jedna z największych zalet ogrzewania podłogowego to korzystniejszy rozkład temperatur niż w przypadku pomieszczeń, w których zastosowano standardowe grzejniki. Może się to przekładać na oszczędność energii, ponieważ ustawiając pożądaną temperaturę w pomieszczeniu, na termostacie bez problemu można wybrać wartość o nawet 2 lub 3 stopnie niższą niż przy klasycznych instalacjach, a jednocześnie nadal korzystać z komfortu cieplnego.

Delikatnie wyższa temperatura na wysokości stóp, a niższa w wyższych partiach to korzystna sytuacja dla zdrowia. Takie warunki umożliwiają pozbycie się kłopotu zimnych stóp, dodatkowo marznących od chłodnej podłogi, w tym samym czasie zachowując optymalną temperaturę na wysokości głowy.

Jeden z ekspertów z zakresu instalacji grzewczych i hydraulicznych z firmy Ecoptimo dodaje:

Co ciekawe, ogrzewanie podłogowe ogranicza także cyrkulację powietrza wraz z kurzem i zanieczyszczeniami, co wpływa zbawiennie na komfort funkcjonowania alergików w sezonie grzewczym. Ponadto taki rozkład temperatur ułatwia utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia powietrza w pomieszczeniach.

Dla wielbicieli estetyki znaczącą zaletą może być również brak mało urodziwych grzejników, co znacznie ułatwia aranżację wnętrza i wykorzystanie całej jego przestrzeni i potencjału.

Jednak ogrzewanie podłogowe, jak wszystko na świecie może również mieć wady. Wśród nich eksperci wymieniają wyższą cenę niż w przypadku standardowych instalacji, ograniczenia w kwestii materiałów, jakie można wykorzystać do wykonania pokrycia podłogi, a także możliwie problematyczną sytuację, gdy nastąpi awaria ogrzewania.

Pozostałe usługi w ofercie profesjonalistów Ecoptimo

Doświadczona kadra pracowników firmy Ecoptimo oferuje również inne usługi z zakresu instalacji.

Fachowcy podejmują się projektowania oraz montażu sieci wodnej, kanalizacyjnej, gazowej, a także oczyszczalni przydomowych. Wśród nowoczesnych i wartych uwagi rozwiązań warto także wymienić systemy rekuperacji, klimatyzacji oraz wentylacji mechanicznej.

Wybierając firmę Ecoptimo, można liczyć na indywidualne podejście do każdej potrzeby i problemu, profesjonalne doradztwo w kwestii instalacji, a także terminowość i skrupulatne wykonanie zleconych prac.