Okna i drzwi zewnętrzne są bardzo ważnym elementem każdego domu. Mają za zadanie zapewnić izolację termiczną oraz akustyczną pomieszczeń, chronić przed włamaniem oraz dbać o naszą prywatność. Dodatkowo powinny być dopasowane do charakteru i konstrukcji budynku. Obecnie rynek oferuje nam bardzo dużo różnych modeli drzwi i okien. Jak wybrać te najlepsze? Sprawdź ofertę firmy FitPlus, specjalisty od stolarki otworowej z siedzibą w Nowym Sączu.

PCV czy aluminiowe, które okna wybrać?

Okna plastikowe (PCV) i aluminiowe to dwa różne rodzaje konstrukcji. Każda z nich ma swoje wady i zalety oraz całkiem inne właściwości, dlatego warto dokładnie zastanowić się, które z nich będą lepiej spełniać nasze potrzeby i oczekiwania.

Okna PCV są wykonane z tworzywa sztucznego, uniwersalne trwałe i łatwe w czyszczeniu. Zapewniają dobrą izolacyjność cieplną. Odporne na zarysowania oraz negatywne działanie czynników atmosferycznych. Atrakcyjne cenowo. Bardzo szczelne, dlatego nie sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie nie ma cyrkulacji powietrza. Przy wysokich temperaturach mogą ulegać odkształceniom.

Okna aluminiowe są lekkie, stabilne i trwałe. Nie wymagają skomplikowanej konserwacji, występują w wielu kolorach. Zapewniają dobrą izolację ciepła, choć są zimne w dotyku. To droższe rozwiązanie, niż okna PCV, ale można je dopasować do każdego charakteru budynku.

Sprzedażą okien, a także drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych zajmuje się VitPlus doświadczona firma z Małopolski, która współpracuje z takimi producentami stolarki otworowej jak: Domel, Hormann, Wikęd i Altech. Jej oferta obejmuje także profesjonalny montaż zamówionych produktów.

Jakie cechy powinny mieć dobre drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne są niejako pierwszą wizytówką domu, dlatego powinny być dobrane do charakteru całego budynku, także pod względem kolorystycznym. Aspekt wizualny, choć bardzo ważny, to jednak nie powinien być głównym czynnikiem decydującym o wyborze zewnętrznego skrzydła. Na co zwrócić szczególną uwagę? Zapytaj specjalistów VitPlus! Firma ta, oprócz sprzedaży drzwi zewnętrznych oraz ich profesjonalnym montażem zajmuje się także fachowym doradztwem. Zatem na pewno wskaże rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań i potrzeb.

Drzwi zewnętrze powinny:

  • być trwałe,
  • odporne na odkształcenia,
  • charakteryzować się doskonałym współczynnikiem przenikalności cieplnej,
  • mieć właściwości antywłamaniowe,
  • zapewnić dobrą izolację akustyczną,
  • mieć budowę wielowarstwową,
  • być bardzo dobrze dopasowane do ościeżnicy.

Dlaczego VitPlus jest firmą godną polecenia?

Doświadczenie w profesjonalnym montażu drzwi i okien, profesjonalne doradztwo, indywidualne podejście do każdego klienta, współpraca z najlepszymi producentami to niewątpliwe atuty wyżej wymienionego przedsiębiorstwa. Firma posiada szeroką ofertę stolarki otworowej, także drzwi balkonowe, dzięki czemu sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. VitPlus to drzwi i okna, które idealnie sprawdzą się do każdego domu.