Podczas budowy lub remontu domu dość często decydujemy się na wymianę okien i drzwi. Wówczas zastanawiamy się, jaki rodzaj drzwi i okien będzie najlepszy dla naszych pomieszczeń. Przy wyborze odpowiednich dla nas produktów zwracamy uwagę na wiele czynników. Wśród nich jest cena towaru, a także jego właściwości. Niekiedy wolimy zapłacić więcej, jeśli w efekcie drzwi i okna będą trwalsze. Dość często wybór pada na drzwi i okna wykonane z PCV.

Co warto wiedzieć o drzwiach i oknach PCV

Duży wpływ na popularność okien i drzwi PCV z pewnością mają ich zalety. Dla klienta bardzo ważna jest cena produktu. Drzwi i okna PCV nie są drogą inwestycją w porównaniu do innych rodzajów okien i drzwi, a przy tym cechują się dobrą jakością. Okna i drzwi wykonane z PCV są tańsze od produktów o zbliżonych parametrach i rozmiarach, wykonanych z drewna lub aluminium.

Oczywiście stosunkowo niska cena to nie jedyna zaleta tych produktów. Okna i drzwi zrobione z PCV są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Poza tym są bardzo trwałe i nie ulegają łatwo zniszczeniu. Okna i drzwi wykonane z PCV cenione są również za to, że dają dużo możliwości aranżacyjnych. Produkty wykonane z tego materiału są dostępne w różnorodnych kolorach, a dodatkowo mogą imitować barwę drewna, a nawet mogą je przypominać. Firma Rejan Producent Art.Budowlanych Import-Eksport z Myjów w województwie Wielkopolskim, zajmująca się sprzedażą okien i drzwi z PCV oferuje swoim klientom między innymi wykonanie drzwi w dwóch kolorach. Strona zewnętrzna drzwi będzie miała inny kolor od strony wewnętrznej. Ponadto okna PCV mogą być wykonane w różnych kształtach.

Materiał jakim jest PCV odporny jest na działanie wysokich temperatur, a do tego posiada dobre właściwości izolacyjne. Drzwi i okna wykonane z PCV są bezpieczne dla zdrowia człowieka, a niebezpieczne substancje mogą pojawić się tylko podczas podpalenia takich produktów. Jeśli okna i drzwi z PCV byłyby zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia, wówczas nie przeszłyby norm obowiązujących na terenie Unii Europejskiej.

W związku z dużą plastycznością PCV, materiał ten nie powinien być używany do dużych przeszkleń lub fasad. W takich przypadkach lepsze będzie użycie okien i drzwi aluminiowych bądź drewnianych.

Jak łączyć PCV i aluminium

Decydując się na zakup okien i drzwi wykonanych z PCV warto pamiętać o tym, że zawsze możemy łączyć ten materiał z innymi, np. z aluminium. Producenci okien i drzwi często oferują swoim klientom takie rozwiązania. PCV może być łączony z aluminium np. w drzwiach i oknach tarasowych. Takie produkty od zewnętrznej strony posiadają aluminiową nakładkę. Aluminiowy dodatek nadaje oknom i drzwiom PCV eleganckiego i nowoczesnego wyglądu.

W oknach i drzwiach PCV z wykorzystaniem elementów aluminiowych środki profilu wykonane są z PCV, co sprawia, że cena takich produktów nie jest wysoka, a z pewnością jest niższa niż koszt okien i drzwi w całości stworzonych z aluminium.