Obecnie w stolarce okiennej dużą popularnością cieszą się okna stylizowane na drewniane.  Jak zatem połączyć jakość profili z tworzyw sztucznych, z elegancją i naturalizmem drewna? Odpowiedzią są konstrukcje marki VIKKING, która podbija polski rynek stolarki okiennej.

Profile PCV stylizowane na drewniane

Okna marki VIKKING wyróżniają się na rynku systemem profili PCV, które łudząco przypominają ramy wykonane z klejonego lub litego drewna najlepszego gatunku. Warto przy tym wiedzieć, że cechą charakterystyczną tegoż producenta, jest stosowanie technologii, która nie wymaga wykorzystywania słabych jakościowo oklein. Mowa o opatentowanym rozwiązaniu REAL WOOD, które opiera się o stylizację profili już w fazie formowania tworzywa sztucznego. Dzięki temu okna w 100% wyglądają na systemy drewniane, będąc jednak konstrukcjami PCV, o znacznie wyższych parametrach technicznych. Warto bowiem wiedzieć, że wyroby marki VIKKING uzyskują w testach najwyższe noty – są uważane za energooszczędne.

Zalety okien VIKKING

Do najważniejszych zalet okien VIKKING należy zaliczyć:

  • wysoki współczynnik szczelności i izolacyjności termicznej – energooszczędność,
  • doskonała imitacja stylistyczna drewna, świetnie harmonizująca się np. w domach w stylu skandynawskim,
  • funkcja odstawienia skrzydła na 6 mm,
  • spełnianie normy ENV 1627-1630 do klasy RC2 podczas wietrzenia – okno zachowuje się jak zamknięta konstrukcja antywłamaniowa,
  • występowanie w różnych wersjach: okna uchylno-rozwierne, okna uchylno-przesuwne, okna odstawno-przesuwne, okna unoszono-przesuwne HST,
  • wysoki poziom bezusterkowości,
  • łatwość w utrzymywaniu czystości,
  • brak niszczenia konstrukcji profilów, co ma miejsce po latach eksploatacji okien drewnianych (te nie wytrzymują działania wody, słońca, czy mrozu, a także mikroorganizmów, wymagając stałego konserwowania).
  • możliwy zakup okien wraz z drzwiami w podobnej strukturze od jednego dostawcy

Dystrybutor okien VIKKING – GRUPA CEZAB

Jedną z firm, która współpracuje w ramach dystrybucji z producentem VIKKING, jest GRUPA CEZAB. Przedsiębiorstwo to zawsze wykonuje montaże systemów okiennych i drzwiowych w oparciu o nowoczesne metodologie ciepłego montażu tak, aby wykorzystać cały potencjał ochrony termicznej danej konstrukcji. Warto przy tym wiedzieć, że firma ta jest również znanym dostawcą ogrodzeń, bram przemysłowych i garażowych, również od najlepszych polskich oraz zagranicznych marek producenckich. Kupić można od Grupy Cezab, między innymi wysokiej jakości stolarkę firmy WIŚNIOWSKI, czy systemy automatyki bram firm: CAME, FAAC, NICE, MOTOLRLINE.