Przedsiębiorstwa z branży transportowo-spedycyjnej starają się zapewnić interesantom kompleksowy zakres usług. Nie inaczej jest w przypadku firmy Polbod-Trans z siedzibą w Sosnowcu. Oferuje ona zarówno przewóz całopojazdowy, jak i drobnicowy, który dotyczy ładunków zaadresowanych do rozproszonych odbiorców. Kiedy warto zdecydować się na taki model przejazdu? Komu go zlecić? Odpowiedzi znajdziesz w przygotowanym artykule.

Specyfika transportu drobnicowego

Transport drobnicowy polega na przewozie towarów od kilku firm dzielących ze sobą przestrzeń ładunkową. Zwykle są to przesyłki o niewielkich gabarytach, masie czy nietypowym kształcie, które muszą dotrzeć do wielu odbiorców krajowych bądź zagranicznych. W powyższym modelu transportowym kluczowe znacznie ma konsolidacja paczek. Są one łączone na trasie tak, aby w jednej naczepie znalazły się artykuły zmierzające w tym samym kierunku. Tworzenie ładunków zbiorowych pozwala zatem wypełnić cały pojazd liniowy, a to z kolei pozwala zoptymalizować koszty przejazdu.

Kto korzysta z przewozu ładunków drobnicowych?

Przejazdy drobnicowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród podmiotów, które na bieżąco wysyłają, a także zamawiają określone produkty. Jak tłumaczy przedstawiciel przedsiębiorstwa spedycyjno-transportowego Polbod-Trans:

Transport drobnicowy to doskonały sposób, aby uniknąć magazynowania nadwyżek towarowych. Jest on też rekomendowany dla firm chcących szybko i tanio dostarczyć swe wyroby do rozproszonych klientów. Na taką formę przejazdu decydują się ponadto zakłady, których artykuły nie muszą być przewożone w specjalnych warunkach.

Z dobrodziejstw transportu drobnicowego korzystają zarówno początkujący przedsiębiorcy, jak i podmioty o ugruntowanej pozycji rynkowej. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż pozwala on stosunkowo niskim kosztem zaoferować produkty na zagranicznych rynkach.

Komu zlecić transport drobnicowy?

Ceny za transport „drobnicy” najczęściej ustalane są według wagi i gabarytów ładunków. Pod uwagę bierze się również dystans, jaki muszą pokonać towary, aby dotrzeć do kilku finalnych odbiorców. Korzystne stawki przejazdu ładunków drobnicowych oraz transparentne warunki współpracy zapewnia bez wątpienia przedsiębiorstwo Polbod-Trans, które od początku swego istnienia stawia za cel satysfakcję klientów. Wieloletnie doświadczenie w branży, wykwalifikowana kadra, rozbudowany system dystrybucji, nowoczesna flota, terminowość dostaw – wszystko to sprawia, że powyższa firma uznawana jest za solidnego partnera biznesowego. Dysponuje ona terminalem drobnicowym w Sosnowcu oraz partnerskimi terminalami na terenie Hiszpanii i Włoch, co znacznie ułatwia organizację transportu oraz skraca jego czas do zbędnego minimum.