Świetną alternatywą dla murowanych budynków, są domy wykonane z odnawialnego surowca, cechującego się świetnymi parametrami wytrzymałościowymi, termicznymi i akustycznymi, jakim jest drewno. Użycie tego materiału pozwala nie tylko na uzyskanie wewnątrz wyjątkowego mikroklimatu i codziennego życia w zgodzie z naturą, ale też na zmniejszenie znacząco kosztów budowy, dzięki lekkiej konstrukcji. Poznaj ofertę firmy Zbudujemy.

Niekwestionowane atuty domów wykonanych z drewna

W bardzo dawnych czasach drewno było właściwie jedynym surowcem budowlanym towarzyszącym człowiekowi. Na przestrzeni wielu lat powstawało z tego materiału bardzo wiele imponującej wielkości budowli, które zachowały się w bardzo dobrym stanie po dzień dzisiejszych. Można więc bez najmniejszych wątpliwości stwierdzić, że odpowiednio zaimpregnowane drewno wysokiej jakości jest nie tylko tradycyjnym, ale i nowoczesnym budulcem, który spełnia dzisiejsze restrykcyjne normy branży budowlanej. Alternatywą dla nieruchomości murowanych jest zdecydowanie się na budowę domu z drewna o konstrukcji szkieletowej. System budowy domów szkieletowych STEICO pochodzi ze Szwecji, która znana jest z dość surowego klimatu. Domy takie świetnie sprawdzają się nawet przy trudnych warunkach pogodowych dzięki świetniej izolacji termicznej.

Wykorzystanie drewna sprawia, że koszty eksploatacyjne domu podczas jego użytkowania są znacznie niższe niż w przypadku innych materiałów budowanych. Dzieje się to dlatego, że surowiec naturalny szybko się nagrzewa. Domy drewniane oprócz tego, że są ekologiczne i mają sprzyjający mikroklimat do codziennego życia, to są dodatkowo jeszcze energooszczędne. Zaopatrzenie takiego budynku w pompę ciepła czy panele fotowoltaiczne pozwala relatywnie jeszcze bardziej obniżyć koszty utrzymania domu. Budynki o konstrukcji szkieletowej są dużo tańsze i szybsze w budowie niż te murowane. Prace budowlane oprócz zalewania fundamentów mogą odbywać się o każdej porze roku, gdyż odbywają się na „sucho”, a cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała i odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Co jeszcze warto wiedzieć o domach drewnianych o konstrukcji szkieletowej?

Bardzo dużym atutem domów o konstrukcji szkieletowej jest niemal nieograniczone możliwości ich dowolnej rozbudowy bez utraty funkcjonalności obecnie istniejących pomieszczeń domu. O trwałości domów z drewna przesądza oczywiście użycie do ich budowy wysokiej jakości materiałów budowlanych. Musi być on dokładnie wyselekcjonowany i spełniający określoną klasę wytrzymałości. Oprócz tego istotne jest, że materiał musi być, wysuszony komorowo do około 14-20% wilgotności zaimpregnowany. Używa się specjalnych środków chemicznych, które nadają temu materiałowi ognioodporności i zabezpieczają przed uszkodzeniem przez szkodniki, pleśń oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak np. intensywne promieniowanie słoneczne. Doświadczona firma Zbudujemy z Gdyni zajmuje się kompleksowo budową domów szkieletowych z drewna, począwszy od stworzenia wymarzonego projektu dla każdego klienta poprzez jego wykonawstwo, aż po całościowe wykończenie wnętrza, zgodnie z indywidualnymi preferencjami, np. za pomocą desek drewnianych. Dzięki temu można stworzyć wspaniałą przestrzeń do mieszkania i czuć się z swoim domu wyjątkowo.