czas czytania: 2 min materiał partnera

Podnośniki koszowe – czym się charakteryzują i kiedy mogą się przydać?

Podnośniki

Wśród wielu rodzajów prac budowlanych, szczególnie dużo problemów mogą przysporzyć te, wykonywane na wysokościach. Jeżeli mowa o dużej inwestycji, to zdecydowanie najlepiej sprawdzą się rusztowania. Co jednak w przypadku gdy zakres pracy dotyczy jedynie małego obszaru, a dodatkowo istnieje ogromna presja czasu? W tej sytuacji warto postawić na podnośnik koszowy. Co w tym zakresie oferują specjaliści?

Podnośniki koszowe – co warto wiedzieć?

Ogromną zaletą podnośników koszowych, oferowanych przez specjalistyczne firmy, zajmujące się ich wynajmem, jest to, iż są to tzw. zestawy samojezdne. Co to oznacza dla inwestorów? Przede wszystkim to, że pojazdy tego typu są w stanie samodzielnie dotrzeć na de facto każdy plac budowy, bez konieczności angażowania dodatkowych zasobów ludzkich lub materiałowych. Warto zadbać także o to, aby dokładnie zmierzyć wysokość, na której będą wykonywane prace, ponieważ maksymalny zasięg podnośników koszowych może być bardzo różny. Oscyluje on od 20 do aż 43 metrów.

Aby zapewnić pracownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa, należy wykonać bardzo precyzyjne obliczenia, dotyczące tego, ilu ludzi musi znaleźć się w koszu oraz tego, czy będą oni używali ciężkich narzędzi. Podobnie jak w przypadku zasięgu, tak również, jeżeli chodzi o udźwig, podnośniki różnią się od siebie. Wartości zaczynają się w tym przypadku od 200, a kończą na 350 kg. W jakich sytuacjach podnośniki koszowe sprawdzą się najlepiej?

Podnośniki koszowe – zastosowanie

Podnośniki koszowe szczególnie często wykorzystywane są podczas prac, związanych z remontami lub niewielkimi naprawami. Z maszyn tego typu chętnie korzystają np. dekarze, którzy muszą wymienić kilka dachówek na wysokiej kamienicy. Dzięki możliwości precyzyjnego dotarcia w każde miejsce podnośniki koszowe sprawdzą się również przy remontach elewacji. Widok z góry może się także przydać podczas inspekcji stanu orynnowania. Pracownicy mogą w ten sposób dokładnie zweryfikować to, czy w rynnach nie znajdują się liście lub inne nieczystości, które odpowiedzialne są za powstawanie niedrożności.

Z podnośników koszowych korzystają również przedstawiciele branży reklamowej. Zastosowanie tych maszyn znacznie przyspiesza montaż bannerów. Aby mieć pewność, że zamówiony podnośnik stawi się na placu budowy na czas wraz z doświadczonym operatorem, warto skorzystać z usług najlepszych specjalistów, do których zdecydowanie zalicza się firma, prowadzona przez Pawła Szmurło. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć w tym przypadku zarówno na atrakcyjne ceny, jak i indywidualne podejście do każdego ze zleceń.