Blacha to materiał wszechstronnie wykorzystywany m.in. w budownictwie. Tworzy się z niego wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne pokrycia dachowe, które charakteryzują się dodatkowo wysoką estetyką. Doskonale wyglądające blachodachówki czy inne rozwiązania są również atrakcyjne cenowo. Jakie dokładnie warianty pokrycia dachowego z blachy proponują sprawdzone firmy dekarskie?

Blachodachówka sposobem na estetyczny dach

Jednym z najpopularniejszych wyrobów w zakresie pokryć dachowych jest blachodachówka. Taki rodzaj pokrycia przeznaczony jest na dachy strome, gdzie świetnie się prezentuje. Najważniejszym atutem blachodachówki jest jednak jej wytrzymałość. Profilowane pokrycie wykonuje się z dwustronnie ocynkowanej blachy, a następnie poddaje procesowi lakierowania. Kilka warstw nałożonego lakieru sprawia, że odporność na trudne warunki atmosferyczne w przypadku blachodachówki jest bardzo wysoka. Minimalizuje to koszty ewentualnych napraw pokrycia związanych z jego nadmiernym, zbyt szybkim zużyciem.

Blachodachówka jest również bardzo lekkim materiałem. To kolejny z jej atutów, który wpływa na ograniczenie kosztów budowy. Okazuje się bowiem, że przy zastosowaniu blachodachówki możliwe jest użycie więźby dachowej bez specjalnego wzmocnienia. Należy jednak pamiętać o wyborze blachodachówki z oferty sprawdzonego dystrybutora, takiego jak np. Zakład Blacharsko-Dekarski Perfekt. Rozbudowany asortyment obejmuje szereg pokryć przygotowanych z blachy – oprócz blachodachówki inwestorzy znajdą też inne ciekawe rozwiązania. Jakie?

Blacha w różnych wariantach

Jako wykończenie dachu domu można wykorzystać również popularną blachę trapezową. Profile o różnych wysokościach dostępne w ofercie sprawdzonych firm dekarskich pozwalają na przygotowanie pokrycia zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Warto zdecydować się na perforację – tak przygotowana blacha trapezowa będzie wyróżniać się lepszymi parametrami pod względem izolacyjności akustycznej. Co ciekawe, materiał ten sprawdza się nie tylko jako pokrycie, ale jest też wykorzystywany np. do elewacji.

Z blachy przygotowuje się także inny typ pokrycia, czyli panele dachowe na rąbek stojący. Jest to rozwiązanie bardzo popularne i gwarantujące prosty montaż, co jest niewątpliwym atutem. Panele tego rodzaju występują w wielu wariantach, dzięki czemu lepiej można dopasować je do indywidualnych potrzeb inwestora. Zdecydowanie warto zatem przemyśleć uwzględnienie materiałów z blachy jako pokrycia dachowego. To nowoczesne rozwiązanie, które jest dodatkowo atrakcyjne cenowo i gwarantuje świetną żywotność.