Bez geodety żadne prace budowlane nie mają prawa tak naprawdę się odbyć. Specjalista musi pojawić się na działce budowlanej kilkukrotnie. Tak jak otwiera on proces budowy, tak i go zamyka. Ostatnim etapem wykonywanym przez niego są pomiary wykonawcze. Sprawdź co wchodzi w ich skład na przykładzie działalności firmy Geo-Rol Zakład Usług Geodezyjno Kartograficznych s.c.Wojciech Machnik Roman Kolondra.

Pomiary powykonawcze przyłączy i budynków

Zakres prac geodety ściśle określany jest przez to, na jakim etapie znajduje się obecnie budowa. Jeśli budynek jest już wybudowany, celem wprowadzenia się specjaliści dokonują pomiarów powykonawczych budynku wraz z przyłączami mediów. Następnie geodeci nanoszą pozyskane dane na mapy projektowe, rozliczają użytki, a kolejno tworzą kartotekę budynku. Arkusze kartoteki są niezbędne do prawidłowego naliczania wielkości podatku. W zakres pracy firmy Geo-Rol Zakład Usług Geodezyjno Kartograficznych s.c.Wojciech Machnik Roman Kolondra wchodzi więc nie tylko samo tworzenie pomiarów, ale i ich odpowiednia dokumentacja.

Nasza sprawna praca oznacza szybszą możliwość wprowadzenia się do danego obiektu przyszłych mieszkańców. Stawiamy na precyzje, ale również jesteśmy otwarci na doradztwo i pomoc względem każdego klienta

podkreślają przedstawiciele firmy. 

Kompleksowe usługi geodezyjne na Twojej działce

Pomiary powykonawcze wykonywane przez geodetę kończą proces podjętych prac. Ich rozpoczęcie oznacza porównanie obecnego stanu z tym, jaki miał miejsce początkowo. Na wstępnym etapie budowy specjalista zajmuje się wytyczeniem budynku w terenie, podziałem działki i stworzeniem mapy do celów projektowych. To na niej geodeta nanosi późniejsze zmiany, które można zestawić ze stanem początkowym, który zawierał plany i projekty. Prowadzone działania mają za zadanie od początku do końca prowadzić nadzór nad pracami budowlanymi i umożliwiają porównanie tego, co faktycznie zostało zrobione na budowie względem wcześniejszych założeń.