Ludzie zajmują się kamieniarstwem od zarania dziejów. Dzisiejsze usługi obróbki kamienia w niczym nie przypominają jednak tych starożytnych. Potrzebujesz blatów kuchennych z marmuru? Interesują cię rzeźby ogrodowe z granitu lub gabiony? Chcesz obłożyć kominek płytkami z onyksu? W każdym z tych przypadków pomogą eksperci z Zakładu Kamieniarskiego Stefana Setkowicza. Sprawdź, kiedy jeszcze warto odwiedzić uzdolnionego kamieniarza.

Nagrobki

Postawienie pomnika w miejscu pochówku bliskiej osoby zmarłej pozwala uczcić jej pamięć. Znacząco ułatwia również pielęgnację grobu. Wysokiej jakości, trwałe nagrobki kamienne oferuje Zakład Kamieniarski Stefana Setkowicza w Gnieźnie. Dzięki nabytemu doświadczeniu oraz nowoczesnym maszynom zarówno pomniki, jak i tablice pamiątkowe cechuje elegancki design i dbałość o każdy szczegół.

Remont kuchni lub łazienki

Łazienka to miejsce, w którym nie trudno o wilgoć. Dlatego meble powinny być niewrażliwe na działanie wody i pary. Eleganckie szafki, blaty oraz posadzki z kamienia warto nabyć u profesjonalnego kamieniarza, dla którego obróbka granitu czy piaskowca to nie tylko praca, ale również pasja.

Architektura ogrodowa

Współcześni właściciele posesji dążą do tego, aby ich działki tworzyły spójną aranżacyjnie całość z zabudowaniami. Aby teren wokół domu był zadbany i odpowiednio się prezentował, warto udekorować go kamiennymi fontannami oraz rzeźbami zamówionymi w gnieźnieńskim Zakładzie Kamieniarskim S. Setkowicza, oferującym również elegancki kamień ogrodowy oraz kostkę granitową, idealną do wybrukowania alejek, ścieżek i podjazdu.

Budowa domu

Z usług doświadczonego kamieniarza mogą skorzystać także inwestorzy, którzy budują dom. Wykonane z piaskowca okładziny elewacyjne pięknie się prezentują, a ponadto pozostają niewrażliwe na upływający czas i niesprzyjające warunki pogodowe. Dopełnienie aranżacji stanowią schody oraz parapety kamienne.

Rozbudowa parku maszynowego

Wysokiej jakości, trwałe narzędzia są na wagę złota. Park maszynowy warto regularnie powiększać o ułatwiające pracę nowości techniczne. Solidne piły do cięcia betonu, granitu czy asfaltu, a także inne narzędzia do obróbki kamienia znaleźć można w Zakładzie Kamieniarskim S. Setkowicza w Gnieźnie.

Pielęgnacja elementów kamiennych

Aby produkty wykonane z marmuru, granitu, piaskowca, onyksu czy innego kamienia prezentowały się nienagannie przez długie lata, należy o nie odpowiednio dbać. Specjalistyczne, bezpieczne w stosowaniu środki przeznaczone do pielęgnacji i konserwacji elementów kamiennych warto nabywać u profesjonalnego kamieniarza.