Rodzajów ogrodzeń jest wiele, a wśród systemów grodzeniowych tanich, funkcjonalnych i estetycznych znacznie wyróżniają się te w wersjach panelowych 3D. Mowa o prefabrykowanych modułach przygotowywanych z wysokiej klasy stali zabezpieczonej powłoką cynkową. Gdzie się one sprawdzają, jakie mają zalety i w jakich rodzajach można je kupić? O tym opowiadają montażyści ogrodzeń z firmy GardenFach z miejscowości Guzki.

O konstrukcji ogrodzeń panelowych 3D słów kilka

Ogrodzenia panelowe 3D to unowocześnione wersja zwykłych prostych paneli. Wyróżniają się one atrakcyjnym wizualnie trójwymiarowym przetłoczeniem zwykle w kształcie literki V. Przetłoczenie to rozmieszczone jest na całej szerokości ogrodzenia: albo w górnej jego części, albo na górze i dole. Na rynku spotkać można również ogrodzenia panelowe 3D z przetłoczeniami w innych kształtach i z ich środkowym ułożeniem.  Z czego zbudowane są tego typu systemy grodzeniowe?

Montażyści ogrodzeń z firmy GardenFach wyjaśniają, że panele 3D produkowane są z ocynkowanej stali z drutów o grubości od 4 do 5 mm. Dzięki temu nie rzucają się one w oczy, gwarantując minimalistyczny i nowoczesny wygląd. Sam rozkład drutów tworzących charakterystyczną usztywnioną siatkę jest stosunkowo duży – wymiar oczka to standardowe 50x200 mm. Jeśli chodzi o kolory ogrodzeń panelowych 3D, mogą one być malowane dowolnymi farbami proszkowymi z palety RAL. Najczęściej spotkać można wersje antracytowe, czarne, szare, brązowe, a także ciemnozielone. Fachowcy firmy GardenFach dodają, że panele 3D nie tylko tworzone są jako same ogrodzenie, ale także jako furtki czy bramy przesuwne.

Zastosowanie ogrodzeń panelowych 3D i ich zalety

Ogrodzenia panelowe znajdują szerokie zastosowanie zarówno przy grodzeniu terenów komercyjnych oraz publicznych, jak i tych prywatnych. Montażyści z firmy GardenFach polecają ich stosowanie między innymi wokół obiektów sportowych, magazynów czy zakładów przemysłowych. Można nimi również grodzić tereny osiedli mieszkaniowych, urzędów czy korporacji, a w przypadku domostw prywatnych wykorzystuje się je głównie do zabezpieczenia tyłów działki. Ze względu na możliwość zestawienia ich z żywopłotami, krzewami czy też tujami pasują do każdego stylu budowlanego. Same w sobie cechują się zaś minimalistycznym, ale przemysłowym designem.

Do zalet ogrodzeń panelowych 3D zaliczyć można wieloletnią wytrzymałość na korozję, ogrom możliwości aranżacyjnych, szybki montaż i demontaż, a także niewielkie koszty wykonania. Montażyści ogrodzeń z firmy GardenFach szczególnie cenią lekkość paneli 3D, które łatwo się transportuje i ustawia na granicach działki. Ogrodzenia te mogą, ale nie muszą mieć też podbudowy. Na ogół inwestorzy stosują jednak mały murek lub specjalny betonowy krawężnik służący do osadzania w nim słupków paneli 3D.