Nowoczesna instalacja ogrzewania podłogowego to propozycja, która coraz częściej traktowana jest jako ciekawa alternatywa dla standardowych grzejników. To bardzo wydajne oraz praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i mieszkań w bloku. O jakich jeszcze zaletach warto wiedzieć? Sprawdź opinię doświadczonych hydraulików z firmy Qborg!

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe?

Montaż nowoczesnego ogrzewania podłogowego niesie ze sobą wiele istotnych korzyści. Po pierwsze, instalacja gwarantuje równy rozkład temperatury w całym domu lub mieszkaniu. To ogromna przewaga nad grzejnikami, które w porównaniu do opisywanej technologii działają raczej w sposób punktowy. Ogrzewanie podłogowe sprawia również, że powietrze na wysokości głowy jest nieco chłodniejsze od tego na wysokości stóp. To z kolei przekłada się na wysoki komfort przebywania w pomieszczeniach.

Jak słusznie podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Qborg - popularna podłogówka to także świetna propozycja dla alergików. Dzięki temu, że sposób funkcjonowania instalacji nie przyczynia się do powstania ruchu konwekcyjnego powietrza, drobinki kurzu nie unoszą się ku górze. Dużą zaletą ogrzewania podłogowego jest też jego wysoka wydajność, która odczuwalnie obniża zużycie energii niezbędnej do ogrzania nieruchomości.

Ogrzewanie podłogowe a kwestie estetyczne

Na podstawie wyżej przytoczonych przykładów wyraźnie widać, że ogrzewanie podłogowe ma wiele istotnych zalet praktycznych. Warto jednak wspomnieć o tym, że instalacja ta jest ceniona przez użytkowników również ze względów estetycznych. O czym konkretnie mowa? Chodzi oczywiście o to, że wszystkie elementy ukryte są pod powierzchnią posadzki. Dzięki temu właściciele domu lub mieszkania mają pełną dowolność w zakresie aranżacji pomieszczeń – bez konieczności przejmowania się wystającymi rurami doprowadzającymi wodę. Brak grzejników oznacza też więcej dostępnego miejsca, co sprawia, że ogrzewanie podłogowe doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszych pomieszczeń.

Gdzie zatem szukać kompleksowego wsparcia w tym zakresie? Wyjątkowo ciekawie prezentuje się oferta przygotowana przez firmę Qborg. To właśnie tutaj wszyscy klienci mogą liczyć zarówno na indywidualne podejście do każdego zlecenia, jak i atrakcyjne ceny. Fachowcy gwarantują również dotrzymanie wcześniej ustalonych terminów oraz sprawną realizację powierzonych prac.

Qborg - Twój specjalista od instalacji sanitarnej, ogrzewania i klimatyzacji!

Firma Qborg, działająca od 2013 roku, specjalizuje się w branży instalacji sanitarnych, ogrzewania i klimatyzacji. Oferuje usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych, obejmujące montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych, systemów ogrzewania i chłodzenia, pomp ciepła, kotłów gazowych, klimatyzacji oraz wentylacji i rekuperacji.

Qborg pomaga w uzyskaniu dofinansowania i finansowania, prowadzi sprzedaż hurtową komponentów techniki grzewczej i instalacyjnej. Pracownicy firmy posiadają certyfikaty, uprawnienia UDT i tytuły mistrzowskie. Firma oferuje kompleksowe usługi, takie jak projektowanie, montaż i serwis instalacji. Współpracuje z podmiotami wydającymi pozwolenia i zapewnia kierownika robót sanitarnych.

Qborg oferuje serwisowanie instalacji i urządzeń, przeglądy oraz naprawy. Jest autoryzowanym serwisantem z wymaganymi certyfikatami.