Czy układanie podjazdów z kostki brukowej to lepsze rozwiązanie od zrobienia wylewki betonowej? Jakie rodzaje wzorków z kostki brukowej można stworzyć? Czy zrobienie ogrodzenia z cegły klinkierowej to dobry pomysł? Na te oraz podobne pytania odpowiada ekspert z polecanej firmy brukarskiej, Kros Bruk z Bytnicy w województwie lubuskim. Przeczytaj tekst i sprawdź, czy wiesz już wszystko o układaniu kostki granitowej i brukowej.

Co jest lepsze podjazd z kostki brukowej, czy wylewka betonowa?

Właściciele prywatnych posesji dobrze wiedzą, że nawet niewielki deszcz może skutecznie utrudnić wjazd do garażu. Woda nie tylko rozmiękcza teren, przez co koła samochodu zapadają się w ziemię, ale ponadto tworzy nieestetycznie wyglądające błoto, przez które ciężko się przedostać suchą nogą. Aby uniknąć problemów z wjazdem oraz wyjazdem z własnej działki, warto utwardzić teren pomiędzy garażem czy wiatą a bramą.

Wylewka betonowa może i jest szybszym, a przy tym tańszym rozwiązaniem, jednak zdecydowanie brakuje jej walorów estetycznych, jakie niesie za sobą ułożenie podjazdów do garaży z kostki brukowej.

– zauważa ekspert z firmy Kros Bruk, zajmującej się między innymi tworzeniem chodników, tarasów oraz wjazdów z kostki brukowej.

Warto również mieć na uwadze, że pojedyncza wylewka może z czasem pękać pod naporem ciężaru przejeżdżającego po nie często pojazdu, a także niekorzystnych warunków betonowych. Ten problem nie występuje w przypadku użycia kostki granitowej czy brukowej.

– dodaje ekspert.

Czy układanie kostki brukowej we wzorki ma jakieś ograniczenia?

Nie. Możliwości są ograniczone jedynie wyobraźnią klientów. Wykonujemy zarówno podstawowe aranżacje, takie jak szachownica czy pasy o różnych kierunkach, jak i zdecydowanie bardziej złożone obrazy oraz całe mozaiki. Układanie kostki to nasza pasja. Do tego nie boimy się wyzwań, dlatego przyjmiemy każde zlecenie w zakresie wzornictwa.

– wyjaśnia ekspert z firmy realizującej prace brukarskie, Kros Bruk.

Ogrodzenie z cegły klinkierowej – warto, czy nie?

Warto. Zadaniem ogrodzenia w ogóle jest nie tylko wyraźne odgrodzenie własnych włości od terenów należących do sąsiadów, ale przede wszystkim skuteczne zabezpieczenie swojej nieruchomości przed wtargnięciem osób niepożądanych. Możliwości w kwestii rodzaju zastosowanego ogrodzenia jest naprawdę wiele, warto więc postawić na takie, które spełni jednocześnie funkcję estetyczną. Do takich rozwiązań zdecydowanie zalicza się właśnie cegła klinkierowa, czyli materiał budowlany, który tworzy się w procesie wypalania różnego rodzaju glin.

Cegła klinkierowa jest niezwykle twarda i odporna na ściskanie, a przy tym nienasiąkliwa. Cechy te sprawiają, że wprost idealnie nadaje się na podbudówkę oraz słupki ogrodzeniowe pomiędzy metalowymi przęsłami.

– radzi ponownie ekspert brukarz z firmy Kros Bruk z Bytnicy, realizującej zlecenia w zakresie między innymi:

  • układania chodników z kostki brukowej,

  • wykonywania alejek z kostki brukowej,

  • układania parkingów z bruku,

  • budowania tarasów z kostki brukowej,

  • obróbki kamieniarskiej pomników.

Wszystkie prace wykonywane są rzetelnie i terminowo, z zachowaniem pożądanych cech wizualnych, dzięki czemu grono klientów zadowolonych z usług firmy stale rośnie.