Posadzki w przedsiębiorstwach muszą charakteryzować się wyjątkową trwałością. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego materiału na ich wykonanie. Odpornością na uszkodzenia mechaniczne wyróżniają się posadzki betonowe, które oferuje firma Euro-Floor. Wyjaśniamy, jakie są zalety tego rozwiązania i do jakich przestrzeni są przeznaczone. Zapraszamy do lektury.

Gdzie najlepiej sprawdzą się posadzki betonowe?

Beton dekoracyjny cieszy się dużą popularnością w domach i mieszkaniach. Coraz częściej posadzki betonowe znajdują zastosowanie także w obiektach przemysłowych. Stanowią one fundament większości sklepów wielkopowierzchniowych i hal produkcyjnych. Posadzki przemysłowe z betonu zapewnia firma Euro-Floor. Tak szerokie zastosowanie wspomnianej posadzki wynika z jej właściwości. Jak wyjaśnia specjalista:

Do przygotowania betonowej posadzki przemysłowej wykorzystuje się wysokiej jakości mieszanki betonowe. Wyróżniają się one niskim współczynnikiem skurczu. Dodatkowo są one wzmacniane odpowiednim zbrojeniem.

Zalety posadzek betonowych

Posadzki w obiektach przemysłowych narażone są na szereg czynników, które mogą spowodować jej uszkodzenie. Dlatego też tak dobrze sprawdzają się tam posadzki betonowe, które są wyjątkowo wytrzymałe. Ryzyko popękania czy też zarysowania takiej podłogi jest minimalne. Co więcej, można ją utrzymać w czystości bez większego nakładu pracy. Jest to duża zaleta, gdyż w obiektach przemysłowych zazwyczaj trudno o taki stan rzeczy. Posadzki betonowe można z powodzeniem zmywać na mokro. Ze względu na brak spoin, nie trzeba obawiać się pochłaniania wody. Dodatkowo wspomniane posadzki świetnie przewodzą ciepło. Ze względu na stosunek jakości do ceny jest to optymalne rozwiązanie do obiektów przemysłowych. Posadzki betonowe cechują się długą żywotnością, którą nie może pochwalić się praktycznie żadne inny materiał. Tradycyjnie beton dostępny jest w szarym kolorze, ale z łatwością można uzyskać również kolorową wersję betonowej podłogi.