Zastanawiałeś się kiedyś jakie dokładnie prace wykonać mogą doświadczeni ślusarze? A może współpracowałeś już z nimi, ale chcesz poszerzyć swoją wiedzę? Więcej o obróbce metali i usług spawalniczych świadczonych przez firmę Atamet s.c. znajdziesz w naszym artykule poniżej! Przedstawimy zakres usług związanych z obróbką metali, a także cechy i zalety spawania metodą TIG. Zapraszamy do czytania!

Szeroki zakres usług obróbki metali

Potrzebujesz przycięcia rur lub profili? A może wykonania dokładnych detali w metalu? W każdym z tych przypadków znakomicie sprawdzą się ślusarze z firmy Atamet s.c. Oferowana przez nich obróbka metali obejmuje między innymi wszelkie procesy związane ze zmianą kształtu, właściwości chemicznych i fizycznych, a także wymiarów różnych elementów metalowych. Wchodzą w to więc na przykład obróbka skrawaniem, obróbka cieplna, cieplno-chemiczna i chemiczna, a także obróbka plastyczna.

Do najczęściej stosowanych zaliczamy oczywiście obróbkę skrawaniem. W ramach tej usługi wykonujemy między innymi takie prace jak toczenie, frezowanie lub szlifowanie. Wykorzystujemy do tych celów nowoczesnych frezarek, tokarek i elektrodrążarek z technologią CNC. Gwarantuje to szybkie i przede wszystkim dokładne wykonanie wszystkich zleconych nam prac

— powiedział przedstawiciel firmy Atamet s.c.

Jakie dokładnie produkty są więc w stanie wykonać? Obejmuje to wszelkie elementy metalowe konstrukcji stalowych lub aluminiowych, czy też drobniejsze detale metalowe. Te ostatnie wykonują z dodatkową starannością. Często są to na przykład części zamienne do różnych maszyn przemysłowych i mechanizmów wykonywanych na zamówienie.

Spawanie metodą TIG

Oprócz tradycyjnej obróbki metali i obróbki metodą CNC doświadczeni pracownicy z firmy Atamet s.c. mogą także wykonać solidne spawy metodą TIG. Czym jednak cechuje się ta metoda i dlaczego jest preferowana w konstrukcjach metalowych, które muszą być precyzyjnie dopasowane i wytrzymać duże obciążenia? W przeciwieństwie do spawania metodą MIG lub MAG, spawanie z użyciem metody TIG odbywa się dzięki łukowi elektrycznemu wytworzonemu przez elektrodę nietopliwą z wolframu w otulinie gazu obojętnego. Produktem takiego spawania są spawy czyste, dokładne i przede wszystkim pozbawione zanieczyszczeń. Metoda ta pozwala połączyć cienkie elementy metalowe ze stali, tytanu, aluminium, czy też miedzi takie jak blachy lub rury, a przy tym zostawia estetyczną i trwałą spoinę.