Profesjonalne ekspertyzy budowlane na każdym etapie życia budynku

Materiał partnera
2019-11-04

Ekspertyzy budowlane mogą obejmować szeroki zakres zagadnień związanych z nieruchomościami. Ich przeprowadzaniem zajmuje się wykwalifikowany rzeczoznawca budowlany. Do jego zadań może należeć m.in. ocena stanu technicznego budynków, ekspertyzy techniczne, ocena jakości wykonania robót budowlanych, co obejmuje również roboty wykończeniowe, wydawanie opinii sądowych i przedsądowych, jak również wykonywanie ekspertyz na potrzeby inspektoratów nadzoru budowlanego. Są to zadania wymagające odpowiedniej wiedzy technicznej, jak i materiałowej, w związku z tym do ich wykonania za każdym razem powinien być zatrudniany doświadczony specjalista z odpowiednimi umiejętnościami.

Ocena stanu technicznego budynków

Niestety wiele budynków jest bardzo starych i źle zachowanych, przez co mogą stwarzać zagrożenie. Niejednokrotnie mieszkają w nich ludzie. W związku z tym gmina lub inny właściciel mogą wystąpić o przeprowadzenie oceny stanu technicznego, która pozwoli na dalsze kroki prawne prowadzące do rozbiórki niebezpiecznych nieruchomości. Taka ekspertyza pozwala stwierdzić czy budynek można remontować czy konieczna będzie jego rozbiórka. W ten sposób można znacząco zmniejszyć zagrożenie dla ludzi.

Jakość wykonania prac budowlanych

W kompetencji rzeczoznawcy budowlanego znajduje się również kontrolowanie jakości realizacji prac budowlanych na konkretnym obiekcie. Dotyczy to również praw wykończeniowych. Tak więc takie usługi przydają się w sytuacji, gdy uważamy, że firma budowlana nie wywiązała się z umowy, a konkretne prace zostały błędnie przeprowadzone. Dzięki temu mamy potwierdzenie do dochodzenia w sądzie swoich praw względem nieuczciwego wykonawcy. Rzeczoznawca budowlany dysponuje niezbędną wiedzą do wykrycia wszelkich nieprawidłowości na budowie.

Usługi rzeczoznawcy budowlanego mogą okazać się przydatne w najmniej oczekiwanym momencie. W związku z tym z pewnością warto wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się taka osoba i zawsze korzystać z usług profesjonalistów z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem, które sprawia, że możemy mieć jeszcze większą pewność, co do trafności przeprowadzanej ekspertyzy. Usługi rzeczoznawcy majątkowego mogą również okazać się niezbędne w niektórych sprawach sądowych.

Opracowanie artykułu:

MPexpertbud Ekspertyzy Budowlane Paweł Matusz

ul. Nowowiejska 22 /26, 00-665 Warszawa Śródmieście, mazowieckie
e-mail
www