Geodeta na placu budowy pojawia się jako pierwszy i jako ostatni z niej schodzi. Praca geodety wiąże się przede wszystkim z ogromną odpowiedzialnością oraz koniecznością wykorzystania najnowocześniejszych osiągnięć techniki w celu zyskania jak najprecyzyjniejszych pomiarów. Co konkretnie znajduje się w ofercie najlepszych firm geodezyjnych i do kogo jest ona skierowana?

Usługi geodezyjne – dla kogo?

Nie ma wątpliwości  co do tego, że każda budowa jest sporym przedsięwzięciem. Bez względu na to, czy chodzi o wznoszenie domu jednorodzinnego, czy o budowę nowego odcinka autostrady, usługi geodezyjne są po prostu niezbędne. Dlaczego? Otóż dlatego, że precyzyjne pomiary pozwalają nie tylko na podział działek, czy nieruchomości, ale także na przeliczenie odpowiedniej ilości materiałów, niezbędnych do przeprowadzenia konkretnych prac. Geodeci zajmują się przede wszystkim pomiarami gruntów oraz wyznaczaniem na nich punktów. W razie zaistnienia takiej konieczności geodeci są w stanie przygotować także wyrysy map do ksiąg wieczystych oraz inną niezbędną dokumentację pod określony projekt.

Oferta skierowana jest zarówno do inwestorów indywidualnych, jak i tych zdecydowanie większych. Aby mieć pewność, że geodeta zadba na placu budowy o każdy nawet najmniejszy detal, warto skorzystać z oferty tych najlepszych. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Geo-cal, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie obsługi inwestycji. Klienci mogą liczyć zarówno na rzetelne doradztwo, jak i bardzo atrakcyjne warunki cenowe. Dzięki jakim urządzeniom pomiary geodezyjne mogą być aż tak precyzyjne?

Geodeci – w co są wyposażeni?

Wyposażenie geodetów zasadniczo można podzielić na dwie kategorie. Wyposażenie osobiste oraz sprzętowe. W pierwszej kategorii znajdują się przede wszystkim rzeczy związane z ubiorem specjalisty. Musi być on odpowiednio dopasowany do zaistniałych warunków. Ze względu na to, iż geodeci wykonują swoją pracę w miejscach niebezpiecznych, muszą być oni doskonale widoczni. Najlepsi geodeci słyną jednak z nowoczesnego wyposażenia technicznego. O czym konkretnie mowa? Nie można tutaj nie wspomnieć o planimetrach i niwelatorach.

Do przeprowadzenia pomiarów przyda się także profesjonalny sprzęt GPS, który dzięki temu, że bezpośrednio współpracuje z satelitami, jest w stanie bardzo precyzyjnie nakreślić widok konkretnego terenu i wyświetlić dane na ekranie monitora. Odpowiedni sprzęt znacznie usprawnia wykonywane czynności, co znacznie przyczynia się do przyspieszenia prac budowlanych.