Komfort cieplny każdego pomieszczenia domu jest zależny od sprawności i wydajności elementów wchodzących w skład instalacji centralnego ogrzewania. Niezwykle istotny okazuje się właściwy projekt dobrany do rodzaju paliwa stałego czy też innego opału, którym będzie ogrzewany budynek centralny. Nie bez znaczenia jest też właściwy montaż wszystkich elementów, czym mogą zająć się fachowcy ze sprawdzonej firmy Tgis-Instalacje – poznaj jej ofertę!

Właściwy projekt i montaż centralnego ogrzewania – komfort i ciepło w każdym pomieszczeniu

Do sprawnego i wydajnego ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania bieżącej wody użytkowej w każdym domu niezbędna jest właściwie zaprojektowana instalacja grzewcza. Należy uwzględnić rodzaj paliwa stałego lub innego odnawialnego źródła do ogrzewania, a także powierzchnię użytkową domu. Aby móc wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do swojej nieruchomości mieszkalnej, warto zapoznać się z zasadą działania centralnego ogrzewania i wszystkimi elementami wchodzącymi w jej skład. Przed przystąpieniem do prac wykończeniowych w nowym  domu trzeba wykonać projekt, a następnie montaż instalacji centralnego ogrzewania, który warto zlecić sprawdzonej firmie, jak Tgis-Instalacje, działającej na terenie województwa pomorskiego.

Wybór doświadczonych fachowców daje gwarancję, że wszystkie elementy będą działy sprawnie i bezawaryjnie rzez długi czas. Kluczową rolę w sprawnym, wydajnym, a co za tym idzie ekonomicznym ogrzewaniu domu odgrywa projekt instalacji oraz właściwy wybór poszczególnych elementów armatury ogrzewania centralnego. Należy wybierać te urządzenia i orurowanie, posiadające najwyższą jakość, co jest gwarancją niezawodnego działania. Oprócz kotła dwufunkcyjnego ogrzewającego pomieszczenia i wodę użytkową trzeba zaopatrzyć się także w pompę, grzejniki (zamiast nich zdecydować się na ogrzewanie podłogowe), termoizolowane rury rozprowadzjące (aktualnie najczęściej wykonywane z tworzywa sztucznego), zawory oraz inne elementy armatury.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat instalacji centralnego ogrzewania?

Zasada przekazywania ciepła opiera się na tym, że płaszcz wodny kotła przekazuje wytworzone ciepło pomocą pompy obiegowej do układu. Przepływ ciepłej wody w instalacji centralnego ogrzewania wymuszony jest przez pompę obiegową, a zawory pozwalają na sterowanie czynnikiem grzewczym. Ważną rolę pełni także naczynie zbiorcze, które ma za zadanie uzupełniać braki wody oraz zapobiegać ponadnormatywnemu wzrostowi ciśnienia przy zagotowaniu się układu. Z kolei, przed niekontrolowanym wzrostem temperatury w instalacji chroni odpowietrzający zawór bezpieczeństwa. Warto również wiedzieć, że instalacje centralnego ogrzewania w systemie trójnikowym albo rozdzielaczowym. Aby mieć pewność że wszystkie elementy zostaną zamontowane właściwie, łącznie z grzejnikami, które będą dobrane do wielkości poszczególnych pomieszczeń, warto skorzystać z oferty doświadczonej firmy Tgis-Instalacje z Pelpina, której właścicielem jest Marcin Szczepański. Przedsiębiorstwo to świadczy szerokie usług z zakresu usług hydraulicznych, obejmujących projekt i montaż szeroko rozumianych instalacji grzewczych oraz sanitarnych.