W przypadku inwestorów biznesowych łatwiej jest o weryfikowanie jakości danej firmy wykonawczej tworzącej elewacje. Zamawiający, zaliczani do klientów indywidualnych mają utrudnione zadanie, dlatego powinni zawsze kierować się ku firmom, tworzącym bardzo szczegółowe harmonogramy prac, kosztorysy, umowy budowlano-remontowe, oraz oczywiście projekty. To nad nimi szczególnie należy się wnikliwe pochylić!

Z czego powinien składać się projekt remontu elewacji?

Projekt remontu elewacji powinien składać się z wielu integralnych części. Mowa o części projektowej opisowej, obliczeniowej, rysunkowej, wizualizacyjnej, a także technicznej. Nawet przy modernizacji małego domu jednorodzinnego, dane opracowanie powinno zawierać od kilkunastu do kilkudziesięciu stron. Czemu jest to zaś tak ważne z perspektywy inwestora? Przede wszystkim pozwala to kontrolować przebieg prac, oraz wyznaczać ich końcowy efekt. W przypadku nieprawidłowości lub odchyleń od projektu zamawiający może zatem wymagać wdrożenia poprawek, które wykonawca będzie zobowiązany przeprowadzić nieodpłatnie. Szeroki projekt remontu elewacji, równa się zabezpieczeniu przed fuszerką. Pamiętaj, że integralną częścią projektu powinien być harmonogram prac i dostaw materiałów budowlanych, ich pełna lista, a także szczegółowy kosztorys!

Zakres projektowanych prac elewacyjnych

W przypadku budynków starszych prace elewacyjne, są znacznie bardziej złożone od tych, które wykonywane są przy nowym obiekcie pierwotnie wykańczanym zewnętrzne. Mowa zatem o konieczności uzupełniania ubytków murów i o skuciu odsklepionych tynków, o przeprowadzeniu prac blacharskich, o przeprowadzeniu prac termomodernizacyjnych, o przeprowadzeniu prac tynkarskich i malarskich, czy nawet o zabezpieczeniu gzymsów i innych elementów elewacji przed ptakami. Wielokrotnie ważne jest także aranżowanie estetyczne przy użyciu „luksusowych” materiałów wykończeniowych. Mowa o deskach obiciowych, płytach kamiennych, cegłach dekoracyjnych, szklanych taflach, czy nawet o blachach perforowanych w różne wzory. Często zakres prac elewacyjnych dotyczy również montażu fasadowego oświetlenia i innych dodatkowych ważnych elementów. Tym zajmie się dla Ciebie między innymi doświadczony zespół budowlano-remontowy FIONKLAP Zenona Bartniczaka, który gwarantuje swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym oraz publicznym. Elewacja w stylu klasycznym, awangardowym, modernistycznym, nowoczesnym, wiejskim, staropolskim, skandynawskim, czy industrialnym, nie stanowi wyzwania dla tak szeroko wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.