Zarządzanie całym budynkiem umożliwia sprawny system teletechniczny. Z jego pomocą można kontrolować bezpieczeństwo nieruchomości. Kompleksowe usługi instalacyjne sieci alarmowej, domofonowej, komputerowej czy sygnalizacji pożaru oferuje rzetelna firma Kj-Tech Krzysztofa  Jawora. Poznaj szczegóły świadczonych usług!

Co składa się na sieć teletechniczną?

Coraz popularniejsze inteligentne domy działają na zasadzie instalacji niskoprądowych, które służą do ochrony budynku lub transmisji danych. By sprawnie nimi zarządzać integruje się je na jednej platformie informatycznej. Do sieci tego typu możemy zaliczyć:

  • system sygnalizacji pożaru

  • oddymianie elektryczne

  • system kontroli dostępu i czasu pracy

  • system alarmowy

  • telewizję przemysłową (CCTV)

  • domofon

Odpowiednim zaprojektowaniem, doborem urządzeń i fachowym wykonaniem instalacji teletechnicznej zajmie się przedsiębiorstwo Kj-Tech, którego właścicielem jest Krzysztof Jawor. Siedziba firmy mieści się w Czerńcu na terenie województwa małopolskiego. Dzięki skorzystaniu z jej usług nasz budynek mieszkalny lub miejsce pracy stanie się niezwykle bezpieczne, funkcjonalne oraz energooszczędne. Montaż instalacji niskoprądowej składa się z kilku etapów ze względu na poziom skomplikowania. W pierwszej kolejności uzgadniane są potrzeby i wymagania inwestora. Kolejnym krokiem jest projekt infrastruktury, do której zaliczamy szachty, koryta, kanalizację teletechniczną, szafy, skrzynki i wiele innych. Fachowiec przystępuje następnie do rozprowadzenia okablowania oraz montażu urządzeń, takich jak moduły, czujniki, centrale itp. Po ukończeniu instalacji przechodzi się do programowania oraz testów, następnie wykonuje odpowiednią dokumentację i odbiór.

Zastosowanie instalacji teletechnicznych

Instalacja teletechniczna zapewnia znaczny wzrost poczucia bezpieczeństwa. Sieć tego typu pozwoli otwierać nam drzwi tylko tym osobom, które znamy. Monitoring umożliwi rejestrowanie i kontrolowanie wszystkiego, co dzieje się wokół naszej nieruchomości. Instalacje teletechniczne to idealne rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych oraz małych i dużych przedsiębiorstw. Umożliwiają swobodny dostęp do mediów transmisyjnych i korzystania z szeregu usług multimedialnych i komunikacyjnych.