Jeszcze do niedawna, słysząc słowo „ogród”, przed oczami miało się długi, ale wąski kawałek ziemi przedzielony gdzieniegdzie dróżkami. Na jego terenie znaleźć można było bogaty przekrój warzyw. Dziś ogród bardziej kojarzy się z miejscem odpoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu. Jak więc zaprojektować przydomowy teren zielony i jak dbać o jego utrzymanie, by móc w pełni cieszyć się pięknym ogrodem? Zachęcamy, by skorzystać w tym celu z pomocy profesjonalistów. Firma Bruk-Ogród-Nowak w miejscowości Chełmniec zaprasza do współpracy!

Utrzymanie ogrodów i terenów zielonych

Projektowanie ogrodów, wbrew pozorom, nie należy do najtrudniejszych zadań. Przy wykonywaniu projektów terenów zielonych należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. Warto podzielić ogród na strefy typowo wypoczynkowe, a także te, które będą świetnym miejscem na aktywności czy zabawę najmłodszych domowników. Oczywiście zdecydowaną część ogrodu będzie stanowił miękki zielony trawnik. Nie należy jednak zapominać o tym, że w planie ogrodu powinno się uwzględnić także taras, na którego powierzchni będzie mogło się urządzać rodzinne imprezy czy grille. Aby powierzchnia tarasu była wygodna w użytkowaniu, należy zdecydować się na tworzywo odporne na wilgoć, deszcz czy śnieg.

Na rynku znajdziemy materiały przystosowane do różnych warunków atmosferycznych, m.in. deski kompozytowe czy tarasowe. Świetnie sprawdzi się także tradycyjna kostka brukowa. Firma Bruk-Ogród-Nowak zatrudnia doświadczonych fachowców, którzy ułożą ją w trwały i estetyczny sposób. Jeśli zaś chodzi o projektowanie ogrodów to wspomniane wyżej przedsiębiorstwo może się pochwalić dużym doświadczeniem w tworzeniu zagospodarowywaniu przestrzeni wokół domów, obiektów użyteczności publicznej i budynków firmowych.

Innowacja na rynku ogrodniczym – tarasole

Stosunkowo nowym wynalazkiem w branży ogrodniczej są tarasole. To metalowe konstrukcje, dzięki którym można zadaszyć pewną powierzchnię ogrodu. Co ciekawe, konstrukcje zostały stworzone w taki sposób, aby w dowolnym momencie można było zasłonić lub odsłonić rolety. Zasłony, które wchodzą w skład tarasoli, mają właściwości przeciwdeszczowe i przeciwsłoneczne. Ich zaletą jest również fakt ochrony przed uciążliwym wiatrem. Przy projektowaniu ogrodów warto uwzględnić zadaszone miejsce na wypoczynek. Wówczas nawet delikatny deszcz nie powstrzyma nas od spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zamiast tarasoli można zdecydować się na drewnianą altanę, która będzie też piękną ozdobą posesji.

Huśtawka w ogrodzie – spełnienie marzeń dzieci i dorosłych

W każdym ogrodzie powinna zostać wydzielona specjalna strefa wypoczynku, w której można będzie cieszyć się błogim relaksem. Dlaczego jednak poprzestać jedynie na zakupie wygodnego fotela czy leżaka? Niektórym do pełni szczęścia wystarczą hamaki. Kiedy jednak w ogrodzie nie ma warunków na jego rozwieszenie, z pomocą przychodzi huśtawka. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.

Na koniec warto dodać, że firma Bruk-Ogród-Nowak współpracuje z instytucjami samorządowymi, klientami biznesowymi oraz indywidualnymi. Zakład dysponuje nowoczesnym sprzętem ogrodniczym i ma dużą wiedzę w zakresie uprawy roślin ozdobnych, planowania nasadzeń oraz pielęgnacji krzewów, bylin i trawnika. Zapraszamy do kontaktu!