Niezwykle ważne jest zlecenie zaprojektowania instalacji hydraulicznej w swoim domu wykwalifikowanym hydraulikom i budowlańcom. Ciekawą opcją jest skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się obydwoma zadaniami. Nie tylko zaprojektuje dom od podstaw, ale też zadba, aby wszelkie instalacje, wodne, gazowe czy kanalizacyjne, przebiegły sprawnie i działały bezawaryjnie.

Plan budowy instalacji wodnych - konieczności

Instalowanie konstrukcji wodnych jest priorytetem. Należy zatem dołożyć wszelkich starań, aby ich montaż był realizowany przez doświadczonych specjalistów, których pomoc oraz profesjonalne doradztwo oferuje firma Aquatmgaz Damiana Tarnowskiego. Projektowanie sieci wodociągowej jest złożonym procesem technicznym, który składa się na kilka następujących etapów:

  • zaprojektowanie układu sieci wodnej i jej trasy,
  • ustalenie wydatków oraz przepływów na poszczególnych odcinkach,
  • należy obliczyć średnicę rurociągów,
  • konieczne jest także obliczenie potencjalnych strat hydraulicznych na poszczególnych odcinkach,
  • ustalenie ciśnienia i kontrola nad każdym odcinkiem instalacji pod kątem przebiegu wody.

Niezbędne dokumenty w procesie projektowania instalacji wodnej

Jeszcze przed rozpoczęciem procesu projektowania sieci hydraulicznych, należy zgromadzić niezbędne dokumenty, które są istotne dla całego procesu projektowania. Są to:

  • aktualna mapa dotycząca budynku z aktualną siecią ulic oraz zabudową terenu, na którym ma zostać podłączona instalacja wodna,
  • aktualne projekty zabezpieczeń terenu budynku,
  • aktualne dane hydrogeologiczne oraz geo-techniczne terenu objętego projektem.

Ważne jest, aby wszystkie dane, zawarte w wymienionych powyżej dokumentach, były zaktualizowane i przedstawione z planem budowy aktualnym na dzień pobrania dokumentu. Nieaktualne dane mogą wprowadzać w błąd projektantów instalacji. Za pomocą realnych danych, zawartych w powyższych dokumentach, wykonawcy mogą określić zakres prac oraz ich przebieg. Dokładne aktualne parametry terenu umożliwiają precyzyjne określenie potrzebnych materiałów oraz innych zasobów do przeprowadzania inwestycji.