W przypadku budowy obiektu, a dokładniej wznoszenia ścian z betonu lub żelbetonu konieczne jest użycie odpowiednich szalunków ściennych, które to umożliwią. Przedsiębiorstwo Altrad Montaż, którego siedziba znajduje się w miejscowości Siedlce położonej na terenie województwa mazowieckiego, oferuje wynajem różnego rodzaju szalunków w tym szalunków ściennych. Sprawdź, do czego one służą i po jakim czasie można rozszalować ścianę. Zapraszamy do lektury!

Czym są szalunki ścienne, których wynajem oferuje firma Altrad Montaż?

Szalunki ścienne to przenośne konstrukcje, których zadaniem jest kształtowanie mieszanki betonowej. Dzięki zastosowaniu szalunków możliwe jest wznoszenie równych i całkowicie bezpiecznych konstrukcji zarówno z betonu, jak i żelbetonu. Przedstawiciel przedsiębiorstwa Altrad Montaż dodaje:

Dostępne w naszej ofercie szalunki ścienne to solidne konstrukcje, które składają się m.in. z płyt ramowych, a także elementów uzupełniających, czyli narożników, zamków i podpór pionujących. Dzięki nim możliwe jest wznoszenie gładkich ścian, które nie wymagają tynkowania.

Szalunki ścienne to konstrukcje, które obejmują kilka systemów. Jednym z nich jest system dla ścian prostych. To najbardziej uniwersalny zestaw szalunków, który jest odpowiedni w przypadku budownictwa mieszkaniowego, biurowego oraz przemysłowego. Wyróżnić możemy również system dla ścian łukowych oraz system dla ścian jednostronnych.

Kiedy można zdemontować szalunki ścienne?

To kiedy można usunąć szalunki, czyli formy kształtujące beton jest zależne od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, jaki dokładnie materiał został użyty do stworzenia ściany. Drugim istotnym czynnikiem jest pora roku oraz aktualna temperatura. Ciepłe i suche powietrze zdecydowanie przyspiesza schnięcie betonowych ścian. Wymienione czynniki należy mieć na uwadze, gdyż zbyt wczesne rozszalowanie ścian może doprowadzić np. do ich pęknięcia. Jak zaleca specjalista firmy Altrad Montaż oferującej wynajem szalunków ściennych, szalunki ze ścian można usunąć, gdy beton osiągnie około 70% swojej wytrzymałości końcowej.

Przedsiębiorstwo Altrad Montaż oferuje także wynajem szalunków stropowych oraz różnego rodzaju rusztowań. Ponadto specjaliści firmy podejmują się tworzenia projektów technicznych m.in. nietypowych konstrukcji rusztowań, montażu i demontażu rusztowań oraz transportu wynajętego sprzętu. Przedsiębiorstwo gwarantuje najwyższą jakość usług oraz atrakcyjne warunki współpracy.