Podczas budowy większości obiektów niezbędne jest wykorzystanie betonu – to wytrzymały, ale jednocześnie dość tani materiał, z którego przygotowuje się różnego rodzaju elementy konstrukcyjne i nie tylko. Firma Ban Kor Bet ma w swoim asortymencie szereg prefabrykatów, czyli gotowych wyrobów z tego właśnie kompozytu. Zobacz, co dokładnie znajduje się w ofercie wspomnianego przedsiębiorstwa!

Nawierzchnie betonowe – z jakich prefabrykatów powstają?

Jedną z kluczowych kwestii w kontekście użytkowania danego terenu jest wykonanie na nim utwardzonej drogi dla ruchu pieszego i kołowego. W tym celu inwestorzy decydują się nierzadko na przygotowanie nawierzchni bitumicznych. Proces ich wykonania jest jednak zarówno kosztowny, jak i czasochłonny. Znacznie tańszym rozwiązaniem i jednocześnie zapewniającym pożądaną wytrzymałość jezdni czy chodników jest ułożenie betonowych płyt ażurowych. Są one dostępne w ofercie firmy Ban Kor Bet.

Producent wyrobów ze wspomnianego kompozytu dostarcza również inwestorom specjalne płyty drogowe. Doskonale sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie podłoże jest grząskie i wymaga utwardzenia. W takich warunkach przygotowanie nawierzchni bitumicznej staje się bardzo trudne, dlatego lepszym wyborem będą właśnie takie prefabrykaty. Wyróżnia je też wysoka wytrzymałość, odporność na ścieranie, mróz, a także obciążenia sięgające nawet kilkudziesięciu ton. Również i tego typu wyroby znajdują się w asortymencie Ban Kor Bet.

Prefabrykaty betonowe przydatne podczas budowy domu

Oprócz przygotowywania utwardzonych nawierzchni rozmaite wyroby z betonu są też wykorzystywane podczas innych inwestycji – w tym m.in. wznoszenia domów jednorodzinnych. Takie konstrukcje tworzy się najczęściej z bloczków i pustaków, które po odpowiednim ułożeniu oraz połączeniu stają się ścianami nośnymi, działowymi, a także fundamentowymi. Za ich pomocą możliwe jest również zrealizowanie takich inwestycji jak wykonanie wolnostojącego garażu lub budowa basenu.

Niezależnie od charakterystyki zastosowania prefabrykatów betonowych, warto nabyć je u sprawdzonego producenta. Jest nim niewątpliwie firma Ban Kor Bet. Jak wskazują jej pracownicy, każdy element przed przekazaniem klientowi zostaje dokładnie sprawdzony pod kątem parametrów fizycznych oraz jakości wykonania. Dotyczy to m.in. popularnych w budownictwie nadproży L19, których używa się zarówno przy budowie domów, jak i innych obiektów. Prefabrykaty betonowe są też przydatne przy inwestycjach związanych z wyznaczaniem granic działek przeznaczonych do zagospodarowania lub z istniejącą już infrastrukturą. W takim wypadku odpowiednim wyborem jest zaznaczenie właściwych punktów za pomocą słupków granicznych z betonu klasy C20/25. W formie prefabrykatów sprzedaje je również firma Ban Kor Bet.