Czy wiesz, że inwestowanie w nieruchomości jest obecnie coraz popularniejsze? Okazuje się bowiem, że jest to bezpieczny i przyszłościowy sposób na uzyskanie dochodu, związanego z wynajmem budynku mieszkalnego lub jego sprzedażą. Niemniej jednak, zanim nastąpi przypływ gotówki należy zakupić działkę i dokładnie ją przygotować pod budowę. Przeczytaj, na czym dokładnie to polega.

Jakie działki najchętniej kupują inwestorzy?

Ostatnio, bardzo popularne stało się kupowanie przez inwestorów działek, które nie są przygotowane pod budowę domu lub innego obiektu. Wynika to z faktu, że idealnie oczyszczone i równe działki są bardzo drogie. Z kolei, tereny, wymagające pracy można zdobyć w zdecydowanie niższej cenie. Oczywiście, wymaga to dodatkowej energii, niemniej jednak – rekultywacja terenu pod inwestycję jest bardziej opłacalna. Zakup ziemi, na której znajduje się jeszcze drzewostan wiąże się więc ze znaczną optymalizacją kosztów, która jest bardzo ważna dla osób inwestujących. Dzięki temu, oszczędności można przeznaczyć na inny wydatek.

Przygotowanie terenu pod budowę – etapy

Przygotowanie terenu pod budowę jest złożonym procesem, który składa się z wielu zadań. Do najważniejszych można zaliczyć:

  • wycinka drzew i krzewów – jeśli na działce znajdują się niewielkie krzewy, można usunąć je za pomocą zwykłych narzędzi. Niekiedy jednak zdarza się, że rosną na niej wysokie, stare drzewa – wówczas potrzebna jest już pomoc profesjonalistów,  
  • karczowanie – zabieg ten polega na dokładnym usunięciu części podziemnych roślin – najczęściej korzenie wyrywa się za pomocą koparki,
  • mulczowanie – zadanie to wykonywane jest już na gruncie. Polega on na frezowaniu, a jednocześnie rozdrabnianiu wszelkich elementów, które się znajdują na powierzchni. Warto zaznaczyć, że rekultywacja terenu za pomocą mulczera jest bardzo efektowną metodą.

Samodzielne przygotowanie działki czy współpraca z zewnętrzną firmą?

Decydując się na przygotowanie terenu pod budowę domu, warto nawiązać współpracę z profesjonalistami. Firmą, oferującą tego typu usługi, jest chociażby Rekultywacja Terenu – Usuwanie Drzew i Roboty Ziemne, prowadzona przez Arkadiusza Sykosia. Przedsiębiorstwo dysponuje bowiem odpowiednimi sprzętami, niezbędnymi do wykonania poszczególnych prac ziemnych, a także posiada wykwalifikowaną i doświadczoną w branży kadrę pracowniczą. Dodatkowo, firma wykonać może również wykopy pod fundamenty, które zapewnią właściwą stabilizację. Wszystkie roboty ziemne są ponadto wykonywane dokładnie i zgodnie z dokumentacją.