Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, rozpoczynają się prace ziemne. Na teren działki wjeżdża koparko- ładowarka i inny sprzęt ciężki. Firma budowlana m.in. „Mikom” ul. Chełmińska 24 w Dusznikach wykonuje szereg prac na placu budowy: wykopy, rowy, fundamenty, szamba, niwelacje i melioracje. Posiada odpowiedni sprzęt i doświadczoną kadrę, więc roboty ziemne przeprowadza sprawnie. Prace ziemne muszą być przeprowadzone jeszcze przed osadzeniem fundamentów i konstrukcji podziemnych. Firma budowlana ma za zadanie odpowiednio ukształtować podłoże pod budowę, ale zgodnie z dokumentacją. 

Szambo betonowe

Możemy kupić gotowe szambo betonowe, którego zaletą jest szczelność i duża wytrzymałość na obciążenia zewnętrzne. Szamba te montuje się szybko, bo zbiornik dobrze osadza się w gruncie i nie ulega wysadzeniu. Ze względu na dużą wagę, na budowę może jedynie dostarczyć firma budowlana dysponująca odpowiednim transportem. Montaż szamba betonowego wymaga użycia dźwigu. Umieszcza się je w wykopie, osadza elementy kominków inspekcyjnych, które przykrywane są płytami włazowymi. Do zbiornika jest podłączany przewód kanalizacyjny. Należy uszczelnić połączenia i po związaniu zaprawy, zbiornik zostaje zasypany.

Szambo plastikowe

Szambo plastikowe jest lekkie, szczelne i trwałe. Waży od 60 kg do 350 kg. Można je łatwo przetransportować na budowę i montować. Szambo plastikowe jest mało wytrzymałe na duże obciążenia i dlatego montowane jest pod podjazdem lub nad szambem montuje się płytę betonową. Niewielki ciężar sprawia, że zbiornik trzeba zabezpieczyć przed wypchnięciem przez wody gruntowe, więc musi być zakotwione do płyty żelbetowej.

Szambo plastikowe jest odporne na korozję chemiczną. Zbiornik nie wchodzi w reakcje z gruntem.

Niwelowanie terenu

Niwelowanie terenu zależy od samego terenu. Jeśli jest wyboisty z różnymi nieprzewidzianymi niespodziankami pod powierzchnią ziemi, praca jest bardziej skomplikowana. Niwelacja terenu polega na wyrównaniu terenu i ukształtowaniu działki do dalszego jej wykorzystania. Poziomowanie terenu jest podstawą do postawienia budynku. Nie może być żadnych nierówności i spadków. Do wykonania prac potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Firma budowlana musi mieć doświadczenie, bo inaczej sobie nie poradzi lub niwelowanie terenu będzie wykonywała dłużej.

Oferta firmy budowlanej

Firma budowlana Mikom FHU Michał Komorowski wykonuje prace ziemne takie jak: wykopy, nasypy,  rowy, fundamenty, szamba, niwelacje, melioracje, rozbiórki, czyszczenie rowów na ziemi.  Posiada specjalistyczny sprzęt jak: koparki, koparko ładowarki, mini koparki, koparki kołowe itd. Zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, więc prace ziemne przeprowadzane są terminowo, a także dba, aby praca wykonana była z należytą starannością.