Spełniasz marzenie i próbujesz swoich sił, budując własny dom metodą gospodarczą? Potrzebujesz wykonawcy kompleksowych instalacji lub planujesz budowę szamba? Boisz się, że twoja kotłownia wodna będzie nieszczelna, a ogrzewanie nieefektywne? Nie ryzykuj. Wybierz zaufanego dostawcę usług instalacyjnych – firmę Instal-Hydro – i ciesz się wygodą użytkowania nieruchomości przez długie lata.

Formalności – zmora inwestora

Domu nie można postawić ot tak. Najpierw należy złożyć odpowiedni wniosek o pozwolenie na budowę, w którym wskazany zostanie rodzaj inwestycji, adres, oznaczenie ewidencyjne działki oraz sam inwestor.

Warto pamiętać o tym, że do kompletu dokumentów, oprócz wniosku, zalicza się także decyzja o warunkach zabudowy, oświadczenie o prawie do możliwości dysponowania nieruchomością z możliwością budowy, a ponadto projekt budowy, opinie i wymagane pozwolenia. Nie wolno też zapomnieć o wypisie z rejestru gruntów dla działki i wreszcie – potwierdzeniu uiszczenia opłaty skarbowej.

– radzi ekspert z firmy Instal-Hydro w Grojcu.

To jednak jeszcze nie koniec formalności. Pozostaje odbiór techniczny budynku otrzymywany po zakończeniu prac na podstawie dziennika budowy, czyli dokumentu, w którym należy umieścić niezbędne dane:

  • umowy z dostawcami mediów;

  • odbiory, również częściowe, prac budowlano-inwestycyjnych;

  • protokoły sprawdzeń szczelności instalacji: gazowej, wentylacyjnej, wodnej.

Oprócz tego inwestor musi dysponować jeszcze oświadczeniem kierownika budowy o zgodności wykonania robót budowlanych z projektem budowlanym i kopią świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.

Nieoceniona pomoc profesjonalistów

Postawienie domu to poważne zadanie i nawet w przypadku stosowania metody gospodarczej wykonanie wszystkich prac samodzielnie nie jest wskazane. Z pomocą spieszą specjaliści z firmy Instal-Hydro, którzy bazując na 20-letnim doświadczeniu w branży, wykonają projekt, a następnie sprawnie i kompleksowo przeprowadzą wszelkie instalacje hydauliczne, gazowe, grzewcze oraz sanitarne – od przykanalików aż po biały montaż. Zajmą się ponadto przyłączami do budynku i podłączą szambo.

To jednak jeszcze nie wszystkie usługi, które są dostępne w ofercie Instal-Hydro. Inwestor ma również możliwość skorzystania z opcji nadzoru inwestycji przez doświadczonego kierownika robót sanitarnych – od rozpoczęcia prac aż do wydania pozwolenia na użytkowanie nieruchomości przez urząd dozoru technicznego. W zakres działań firmy wchodzi ponadto wykonanie instalacji podposadzkowych, połączonych z układaniem styropianu pod podłogówkę. Klient zostaje więc kompleksowo obsłużony, począwszy od etapu fundamentów aż po rozruch kotłowni.