Remont łazienki – co warto uwzględnić przy zmianie aranżacji?

Materiał partnera
2019-09-20
Łazienka po remoncie

Prace związane ze zmianą aranżacji w łazience to przeważnie skomplikowane zadania, dlatego warto taki remont powierzyć specjalistom. Fachowcy będą w stanie przede wszystkim usunąć istniejące materiały wykończeniowe i zadbać o profesjonalne ułożenie nowych, co dotyczy najczęściej glazury. Położenie płytek nie jest jednak jedyną czynnością realizowaną w trakcie remontu łazienki. O czym jeszcze warto pamiętać?

Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań

Prace remontowe w łazience wiążą się nierzadko z chęcią wymiany poszczególnych elementów armatury na nowsze. Częstym problemem okazuje się wanna, która staje się zbędnym dla użytkowników domu czy mieszkania elementem i zostaje zamieniona na kabinę prysznicową. Taki remont wymaga sporej wiedzy i umiejętności, które pozwolą nie tylko na demontaż elementów wyposażenia łazienki, ale też materiałów użytych do jej wykończenia. Specjaliści z dobrej firmy remontowej zajmą się również wymianą poszczególnych elementów hydrauliki.

Pozwoli to na zastosowanie efektywniejszych rozwiązań i tym samym łatwiejsze korzystanie z łazienki. W trakcie remontu warto wziąć pod uwagę dodatkowe prace związane np. z umieszczaniem gniazdek elektrycznych. Nie powinno ich zabraknąć w pomieszczeniu, w którym znajduje się wiele sprzętu AGD, w tym chociażby pralka. Kompleksowy remont łazienki w sposób profesjonalny przeprowadzi firma Fachmal, która oprócz wymienionych czynności zajmie się też m.in. układaniem glazury. Co dokładnie w tym zakresie jest w stanie zrealizować specjalistyczna firma remontowa?

Układanie glazury w łazience

Glazura to materiał wykorzystywany bardzo często do wykończenia łazienek. Wpływ na to mają parametry płytek – są one nie tylko estetyczne i dostępne w wielu rozmiarach i wzorach, ale również łatwo się je czyści. Układanie glazury nie jest jednak zadaniem prostym, a przy remoncie łazienki to właśnie od niego zaczyna się cały plan zmiany aranżacji. Płytki mają bowiem kluczowy wpływ na wygląd pomieszczenia, dlatego tak ważne jest ich precyzyjne ułożenie. Glazura przeznaczona jest zarówno na ściany, jak i podłogi, a w obu przypadkach dodatkową pracą związaną z takim wykończeniem jest fugowanie.

Specjalistyczna firma remontowa będzie w stanie przeprowadzić prace polegające na zmianie aranżacji w łazience tak, by ta spełniała oczekiwania inwestora pod względem nie tylko wizualnym, ale również funkcjonalnym. To właśnie w trakcie remontu można zamontować dodatkowe usprawnienia czy elementy dekoracyjne w łazience, o czym także warto pamiętać. Miejsce na półkę ścienną lub lustro powinno być właściwie zaplanowane, co pozwoli uniknąć problemów np. z koniecznością skuwania płytek. Fachowy remont łazienki jest zatem złożony, jednak wykonany profesjonalnie pozwoli otrzymać pomieszczenie nowoczesne i gotowe do użytku przez wiele lat.