Renowacja elewacji powinna być przeprowadzona nie tylko ze względu na poprawę wyglądu naszego domu. Sama elewacja ma duże znaczenie dla ochrony cieplnej i przeciwwilgociowej całego budynku. Niekorzystne działania warunków atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne sprawiają, że ulega ona zniszczeniu bądź zabrudzeniu i wymaga odnowy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak przebiega renowacja elewacji z firmą Glos Marcina Czuwary.

Czyszczenie elewacji i przygotowanie podłoża

Zewnętrzne ściany są mocno narażone na zniszczenia oraz gromadzenie się zanieczyszczeń. Nie uchronimy ich także od kurzu czy też innych osadów. Na ich powierzchni mogą też osadzać się glony, mchy, pleśń – szczególnie od północnej strony.

Konieczne jest umycie ścian wodą pod ciśnieniem, co pozwala usunąć pierwsze i najbardziej widoczne zanieczyszczenia i mikroorganizmy. Glony czy pleśń, które często możemy znaleźć w zacienionych i wilgotnych miejscach, są trudniejsze do usunięcia. Aby renowacja elewacji przebiegła prawidłowo, na wyschniętą ścianę należy nałożyć preparat bakteriobójczy, który niszczy grzyby i glony. Po tym etapie trzeba spłukać ponownie elewację wodą pod dużym ciśnieniem. Jak informuje pracownik firmy Glos Marcina Czuwary:

Ostatnim punktem tego etapu jest nałożenie na elewację preparatu gruntującego, który wzmacnia podłoże i wyrównuje jego chłonność. To gwarancja, że odnowiona elewacja będzie trwała.

Preparat ten zapewnia ochronę przed działaniem deszczu i innych zanieczyszczeń.

Tynkowanie i malowanie elewacji

Tynkowanie to najbardziej czasochłonny etap podczas odnowienia elewacji. Przeprowadzamy go najczęściej wtedy, gdy wykonuje się ocieplenie budynków.

Chociaż tynk to materiał trwały, może ulec zniszczeniu np. wskutek działań mechanicznych. Może też zacząć odpadać - w obu przypadkach, gdy decydujemy się na remont elewacji, musimy wziąć pod uwagę konieczność uzupełnienia tynku.

Wybór odpowiedniej farby jest bardzo istotny, gdyż wpływa to na odporność na zabrudzenia, trwałość koloru i musi też zapewniać dostateczną przyczepność do starego pokrycia. Malowanie wykonuje się po uprzednim załataniu dziur i rys w tynku.

Odnowienia elewacji, wykonywanie izolacji, docieplanie z firmą Glos Marcina Czuwary

Renowacja elewacji nie musi ograniczać się do wymienionych wyżej czynności - po remoncie możemy nadać naszemu domowi nowy charakter, dzięki zdecydowaniu się np. na dodatkowe zdobienia w postaci różnych wykończeń. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na remont elewacji, firma budowlana Glos Marcina Czuwary wychodzi naprzeciw naszym potrzebom i oferuje nie tylko renowacje elewacji, ale także docieplanie budynków mieszkalnych, izolacje fundamentów, nadbudowy i dobudowy. Korzystając z usług owej firmy, spotkamy się z pełnym profesjonalizmem oraz fachowo wykonanymi usługami. Pamiętajmy, że elewacja stanowi wizytówkę naszego domu, a prawidłowe wykonanie jej odnowienia ochroni nas przed niepożądaną wilgocią i pomoże w ochronie cieplnej.