Pewnie wszystkim znany jest zawód kominiarza i każdy wie, czym dani specjaliści zajmują się na co dzień. Kominiarze przede wszystkim dbają o zdrowie oraz życie ludzi. Ich głównym zadaniem jest przeprowadzanie okresowych kontroli stanu technicznego przewodów kominowych, a także ich regularne czyszczenie. Jednak to nie jedyny obowiązek osób wykonujących ten zawód. Co jeszcze należy do zadań wykonywanych przez kominiarzy? Poznaj firmę Florian Usługi Kominiarskie ze Świdnika!

Kontrola stanu technicznego kominów

Zawód kominiarza słynie przede wszystkim z dbania o prawidłowe funkcjonowanie stanu technicznego kominów. Wszyscy właściciele, a także zarządcy obiektów mieszkalnych i domów według obowiązującego prawa zobowiązani są do przeprowadzenia kontroli stanu technicznego przewodu kominowego co najmniej raz w roku. Sprawdzanie kominów warto zlecić profesjonalnemu kominiarzowi, bądź doświadczonej firmie kominiarskiej. Specjalistą od wykonywania takich czynności z pewnością jest firma Florian Usługi Kominiarskie. Kontrola przewodów kominowych polega na dokładnym sprawdzeniu, czy wszystkie elementy instalacji grzewczej oraz przewodu kominowego działają poprawnie i czy palenie w piecu grzewczym nie będzie skutkowało jakimś zagrożeniem dla zdrowia lub nawet życia mieszkańców.

W celu poprawnego przebiegu procesu spalania należy również pamiętać o czyszczeniu przewodów kominowych. Regularne usuwanie zanieczyszczeń nagromadzonych w kominach zapewnia bezpieczne korzystanie z systemu ogrzewania. Natomiast zaniedbane i nieoczyszczone przewody kominowe stanowią dość poważne zagrożenie, ponieważ nagromadzona w nich smoła i inne zanieczyszczenia zapychają komin, a nawet mogą ulec zapaleniu się. Częstotliwość czyszczenia kominów jest zależna w głównej mierze od rodzaju paliwa używanego do zasilania kotłów grzewczych.

Pozostałe popularne usługi wykonywane przez kominiarzy

Do usług kominiarskich należy również uszczelnianie kominów. Naprawa nieszczelnych przewodów kominowych jest o tyle istotna, ponieważ pozwala zapobiegać wydostawaniu się z komina szkodliwych gazów jak np. dwutlenek węgla. Ponadto nieszczelny komin może być powodem wybuchu pożaru. Taką wadę komina można rozpoznać poprzez pękający tynk na ścianach oraz pojawienie się na ich powierzchni ciemnych plam. Dlatego, gdy zależy nam na uniknięciu nieszczęścia powinniśmy kontrolować stan komina.

Bardzo popularne usługi kominiarskie to również różnego rodzaju remonty przewodów kominowych oraz konserwacja kominów. Wykonanie tego typu usług zazwyczaj ma miejsce w momencie wymiany instalacji na nową, bądź też podczas zmiany metody ogrzewania domu.

Zadań wykonywanych przez kominiarzy jest bardzo wiele jednak przede wszystkim warto pamiętać o wykonywaniu okresowych przeglądów kominów oraz o jego czyszczeniu. Pozwoli to na bezpieczne użytkowanie instalacji grzewczej i zapewni bezpieczeństwo.

Co oferuje firma Florian Usługi Kominiarskie?

Decydując się na profesjonalne usługi kominiarskie warto sprawdzić zakres oferty. Firma taka jak Florian Usługi Kominiarskie zajmie się badaniem stanu, udrażnianiem i odgruzowaniem przewodów kominowych, ich czyszczeniem oraz badaniem przyczyn wadliwego działania. Fachowcy wydadzą ekspertyzy oraz opinie, a także zajmą się drobnymi naprawami głowic kominowych. Ponadto zapewniają profesjonalne inspekcje urządzeń grzewczo-kominowych a każde zlecenie realizują zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w budynkach mieszkalnych.