Rozwiązania w zakresie wykończenia elewacji domu

Materiał partnera
2019-08-19
Elewacja nowoczesnego domu

Elewacja domu jest jego bardzo ważnym, kluczowym wręcz elementem. To właśnie wygląd fasady wpływa bowiem na odbiór całego budynku, dlatego w tym zakresie należy postawić na rozwiązania gwarantujące spektakularne rezultaty. Wysoka estetyka możliwa jest dzięki zrealizowaniu prac przez fachowców, którzy będą w stanie wykonać nawet najtrudniejsze zadania. W jaki zatem dokładnie sposób można wykończyć elewację?

Klasyczne malowanie

Jedną z najczęściej wybieranych metod wykończenia fasady domu jest jej pomalowanie. Pokrycie powierzchni odpowiednią farbą wykazującą odporność na warunki zewnętrzne to rozwiązanie wciąż często wybierane przez inwestorów. To jedna z prac, do których warto wynająć specjalistyczną firmę ogólnobudowlaną – wbrew pozorom malowanie elewacji nie należy bowiem do łatwych zadań. Konieczne jest też przygotowanie podłoża i wybór właściwego materiału, gwarantującego doskonały wygląd fasady przez wiele lat.

Malowanie elewacji to metoda, którą z powodzeniem można łączyć z innymi rozwiązaniami w zakresie wykończenia ścian zewnętrznych domu. Po przeprowadzeniu tynkowania powierzchnię można pokryć również elementami wykonanymi np. z drewna. Sposób ten sprawdza się zarówno w budynkach modernistycznych, jak i o klasycznym wyglądzie. Taką elewację wykona dla klienta firma EL-BRUK, świadcząca usługi ogólnobudowlane, w tym wykończenie fasad domów i nie tylko. Realizowane przez specjalistów czynności w tym zakresie obejmują też wykorzystanie innych materiałów do pokrycia ścian zewnętrznych. Co zatem jeszcze proponują fachowcy?

Cegła, drewno czy kamień?

Oprócz wspomnianego już tynkowania i związanego z nim malowania elewacji, do wykończenia fasady stosuje się też cegły. Dają one możliwość przygotowania nietypowych elementów, które z pewnością wpłyną pozytywnie na estetykę domu. Ciekawym materiałem jest blacha trapezowa i faliste płyty włóknocementowe. Materiały tego typu doskonale sprawdzają się w nowoczesnych domach o prostych bryłach, których elewacje potrzebują wprowadzenia nieco nietypowych wizualnie rozwiązań.

Do wykończenia elewacji stosuje się też wspomniane już drewno, ale i kamień naturalny. Sporym zainteresowaniem cieszy się beton architektoniczny, którego przygotowanie również wymaga odpowiednich umiejętności i z tego względu należy prace w tym zakresie powierzyć fachowcom z firmy ogólnobudowlanej. Zajmujący się elewacjami specjaliści będą w stanie nie tylko zrealizować założenia projektowe inwestora, ale doradzą także zastosowanie nowoczesnych, modnych obecnie rozwiązań w zakresie wykończenia fasady domu. Warto im zaufać – dzięki temu budynek stanie się nietuzinkowy, a jego wygląd pozostanie atrakcyjny na wiele lat.