Schody mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Wyróżnia się między innymi schody drewniane, czy też betonowe wyłożone glazurą, panelami, kamieniem naturalnym, czy nawet szkłem hartowanym. W ostatnich latach spopularyzowana została również technologia wykonawstwa schodów żywicznych! To one masowo tworzone są w domach jednorodzinnych, apartamentowcach, a także w klatkach schodowych remontowanych w blokach, czy kamienicach!

Czym są schody żywiczne?

Schody żywiczne to tak naprawdę materiał wykańczający konstrukcję betonową. Ta pokrywana jest specjalną żywicą epoksydową odporną na duże obciążenia statyczne i dynamiczne, na uszkodzenia mechaniczne, czy nawet na osadzanie się brudu. Ponadto zapewnia ona doskonałą przyczepność, będąc jednocześnie nawierzchnią gładką. Jeśli chodzi zaś o estetykę, schody żywiczne tworzą bardzo naturalną, sterylną i uniwersalną aranżację, występując zarówno w wersji matowej, jak i lśniącej. Dodatkowo warto wspomnieć o różnych wersjach kolorystycznych. Najpopularniejsze są jednak te białe oraz szare, świetnie harmonizujące się np. z balustradami szklanymi i poręczami metalowymi. Jeśli Twój dom, hotel, firma, gabinet, czy też mieszkanie, posiada zatem schody betonowe i jest wykonany w stylu rustykalnym, industrialnym, nowoczesnym, klasycznym, awangardowym, czy skandynawskim, warto abyś zastanowił się nad stworzeniem pięknym schodów żywicznych. Je przygotować może dla Ciebie ekipa remontowa „REMONCIK”, która zapewni pełne doradztwo dotyczące aranżowania wnętrz w zgodzie z obowiązującymi trendami.

Warto wiedzieć! Inwestując w schody żywiczne stawiasz nie tylko na trwałość konstrukcji i jej bezpieczeństwo użytkowe, ale także na zoptymalizowany koszt. Często żywica epoksydowa wypada w kosztorysie taniej niż marmur, czy lite drewno.

Jak tworzone są schody żywiczne?

Schody żywiczne stworzone mogą być w bardzo krótkim czasie, ale wymagają specjalistycznym sprzętów oraz umiejętności ekip remontowych – nie każda z nich jest w stanie wykonać takie zadanie. Warto również wspomnieć o tym, że żywica epoksydowa i specjalne lakiery ochronne, muszą być dobrane idealnie do przeznaczenia schodów. Inne wybierzemy w obiekcie sklepowym, a inne w domu, gdzie natężenie ruchu i obciążenia są niższe. Istotne są zatem opracowania techniczne przed wykonaniem zlecenia.

Jak wygląda sam proces tworzenia schodów żywicznych? Opiera się on o takie działania, jak: przygotowanie podłoża, wyrównanie schodów, gruntowanie, wypełnianie ubytków, aplikacja nawierzchni epoksydowej, aplikacja nawierzchni poliuretanowej, oraz oczekiwanie na wyschnięcie!