Budując dom, pewnie zastanawiasz się, jak wybrać najkorzystniejszą metodę ogrzewania. Warto tutaj zasięgnąć opinii eksperta z Serwisu Urządzeń Grzewczych Ryszard Spólnik, który zawodowo zajmuje się sprzedażą, montażem oraz serwisowaniem urządzeń grzewczych. Może on też pomóc w wyborze modelu odpowiedniego dla metrażu twojego domu.

Dlaczego warto wybrać piec gazowy?

Do najpopularniejszych rozwiązań stosowanych do ogrzewania budynków wciąż należą kotły gazowe. Jest to technologia niemalże bezobsługowa, co pozwala na dużą oszczędność czasu. Mimo problemów z cenami tego medium pozostaje ono jednym z bardziej ekologicznych, a zarazem wydajnych źródeł ciepła. Ekspert z Serwisu Urządzeń Grzewczych Ryszard Spólnik wskazuje też na kolejną zaletę, jaką jest brak konieczności wydzielania całego pomieszczenia na kotłownię. Montaż instalacji grzewczej wraz z piecem jest także stosunkowo mało kłopotliwy.

Kiedy skorzystać z usług serwisowych i czyszczenia piecyków gazowych?

Tak jak o wszystkie instalacje, tak i o kotły gazowe trzeba odpowiednio dbać. Serwis Urządzeń Grzewczych Ryszard Spólnik z Rabki Zdrój w województwie małopolskim, to firma z wieloletnią tradycją, która zajmuje się serwisem urządzeń gazowych. Bardzo istotne ze względów bezpieczeństwa jest regularne sprawdzanie działania i przeglądy szczelności piecyków, aby użytkownikom nie zagrażało ulatnianie się trujących i szkodliwych substancji. Decydując się na wybór pieca gazowego, musisz zastanowić się, jaka będzie potrzebna moc urządzenia, a także, czy wolisz wybrać model jedno-, czy dwufunkcyjny. Ten pierwszy podpinasz wyłącznie do instalacji centralnego ogrzewania, drugi natomiast ogrzeje także wodę do codziennego użytku.