Siatka ogrodzeniowa – zastosowanie i kluczowe właściwości

Materiał partnera
2019-11-26

Ogrodzenie danej posesji wymaga zastosowania odpowiedniego rozwiązania. W wielu przypadkach najlepszym wyjściem jest montaż siatki ogrodzeniowej, która jest nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim bardzo wytrzymała i chroni przed możliwością przedostania się na teren osób niepowołanych. Czym jeszcze wyróżnia się taki rodzaj ogrodzenia oraz gdzie najczęściej znajduje zastosowanie?

Wytrzymałość w połączeniu z nienaganną estetyką

Do produkcji siatek ogrodzeniowych wykorzystywany jest m.in. drut ocynkowany lub powlekany. To bardzo solidny materiał, który połączony we właściwy sposób jest w stanie wytrzymać spore obciążenia i naprężenia. Jest odporny na pojawianie się uszkodzeń mechanicznych, charakteryzuje go również niski poziom zużycia nawet przy intensywnej eksploatacji. Warto także pamiętać o trwałości względem zróżnicowanych warunków atmosferycznych. Ocynkowany drut poradzi sobie z nadmierną wilgocią, nie korodując.

Siatka ogrodzeniowa przygotowana przez sprawdzonego producenta może być nie tylko wytrzymała, ale przede wszystkim estetyczna. Wpływ na to ma dostępność kilku wariantów kolorystycznych. Taką ofertę przygotowała dla swoich klientów firma Dompat, która produkuje siatki ogrodzeniowe w wielu odcieniach, w tym m.in. zielone, czarne, brązowe czy grafitowe. Możliwość dopasowania ich pod względem koloru np. do elewacji czy charakterystyki konkretnej posesji to kolejny atut takiego rozwiązania w zakresie ogrodzenia terenu. Gdzie dokładnie sprawdzają się siatki ogrodzeniowe z drutu powlekanego i ocynkowanego?

Siatka ogrodzeniowa – trwałość na lata

Ze względu na swoją wytrzymałość, ale też lekkość i łatwość w montażu, siatki ogrodzeniowe stosuje się m.in. w obiektach przemysłowych i zakładach produkcyjnych. Daje ona możliwość skutecznego zabezpieczenia wybranego terenu, zapewniając brak dostępu osobom niepowołanym. Siatka ogrodzeniowa może zostać wykonana na wybraną przez klienta wysokość, co jeszcze bardziej wpływa na stosowanie jej w różnych typach posesji. Z powodzeniem mogą bowiem odgrodzić także prywatną działkę, na której zbudowany jest dom.

Siatki ogrodzeniowe są obecnie montowane na osiedlach strzeżonych, stanowią też zaporę na wielu obiektach sportowych. Dzięki nim można nawet estetycznie osłonić m.in. osiedlowy śmietnik czy inne plac zabaw. Szerokie zastosowanie wraz z doskonałymi parametrami technicznymi sprawia, że to właśnie takie rozwiązanie jest wybierane przez wielu inwestorów. Dzięki możliwości skonfigurowania siatki jest ona jeszcze przystępniejsza oraz lepiej dopasowana do charakterystyki konkretnej posesji.

Opracowanie artykułu:

Dompat Agata Durzyńska

ul. Brzozowa 23, 05-220 Zielonka mazowieckie
e-mail