Budowa domów, przedsiębiorstw, czy też wieżowców wiąże się z koniecznością wykonania ogrodzenia. Niektórzy decydują się na jego wykonanie od razu w trakcie budowy, natomiast inni czekają z tym kilka lat (przeważnie powodem jest brak środków pieniężnych). Warto zaznaczyć, że ogrodzenie pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale również ochronną. Dlatego też powinno być wykonane z solidnego materiału, dzięki czemu w największym stopniu zabezpieczy posesję!

Jakie są rodzaje ogrodzeń?

  • ogrodzenie drewniane - obecnie drewno jest materiałem, z którego bardzo rzadko wykonuje się ogrodzenia. Dawniej było jednak bardzo popularne. Powodem, dla którego mało kto decyduje się na tego typu rozwiązanie, jest dosyć wysoka wrażliwość na wilgoć (jak wiadomo, drewno ulega zniszczeniom pod wpływem wody), a także konieczność wykonywania konserwacji
  • ogrodzenie metalowe - najczęściej wybierany materiał na ogrodzenia, dzięki jego wysokiej trwałości. Możesz zamontować ogrodzenie stalowe, aluminiowe, a także siatkę. Stanowią one doskonałe zabezpieczenie Twojej posesji. Najlepsze są te malowane proszkowo oraz ocynkowane. Z reguły ogrodzenia z siatki są tymczasowe, kiedy właścicieli nie stać na droższe rozwiązanie
  • ogrodzenia kamienne- są one dosyć drogie, jednak niezwykle trwałe. Ponadto z kamienia można wykonać różne kształty ogrodzeń, które będą prezentowały się naprawdę imponująco.

Ogrodzenie może być zamontowane na słupkach betonowych, z wykorzystaniem podmurówki, jak i na słupkach stalowych.  Wszystko zależy od rodzaju wypełnień oraz od Twoich oczekiwań!

Co wpływa na trwałość ogrodzeń?

Na pewno grubość stosowanych drutów. Najbardziej wytrzymałe są te, które wykonane są z drutu wcześniej poddanego ogrzaniu oraz ocynkowaniu. Ponadto ważna jest odpowiednia pielęgnacja zastosowanego materiału. Musisz pamiętać, że inne preparaty należy użyć do drewna, inne do stali, a jeszcze inne do aluminium. Trzecim aspektem, który musisz wziąć pod uwagę, jest technologia wykonania oraz właściwy montaż. Jak już wspomnieliśmy, ogrodzenie nie tylko dodaje uroku Twojej posesji, ale również wyznacza jej granice i stanowi zabezpieczenie przed niechcianymi gośćmi! Jeżeli już wybierzesz materiał, z którego zostanie wykonane, musisz pamiętać, aby zatrudnić profesjonalną firmę. Tylko zlecając to zadanie fachowcom, możesz mieć pewność odpowiedniego montażu i wykonania paneli ogrodzeniowych! Jedną z firm, która specjalizuje się w tego typu pracach jest OGROMET! Korzystając z jej usług, na pewno będziesz zadowolony.