Tarcica to produkt drzewny uzyskiwany poprzez rozpiłowanie podłużnego drewna okrągłego. Materiał jest powszechnie wykorzystywany do produkcji podłóg, budowy dachów oraz przy wszelkiego rodzaju pracach wykończeniowych. Sprawdź, co na temat zastosowań surowca mówi specjalista z Zakładu Mirosława Borkowskiego.

Tarcica – podział i wskazówki techniczne

Tarcica może być klasyfikowana ze względu na stopień obróbki bądź grubość i przekrój poprzeczny. W Zakładzie Stolarskim Mirosława Borkowskiego zakupisz zarówno tarcicę nieobrzynaną, z obrobionymi powierzchniami równoległymi, jak i obrzynaną, która powstała wskutek dwukrotnego przetarcia. Jeżeli zaś chodzi o wymiary, wyróżniamy deski, bale, listwy, łatwy, krawędziaki oraz belki. Warto przy tym zaznaczyć, że przekroje i grubości gatunków iglastych są zbliżone do drzew liściastych. Największym zainteresowaniem wśród Klientów firmy cieszy się tarcica sosnowa.

Zakład Mirosława Borkowskiego – zastosowanie tarcicy

Surowiec drewniany charakteryzuje się unikalnymi właściwościami termicznymi, co sprawia, że jest absolutnym liderem wśród materiałów budowlanych. Specjalista z Zakładu Borkowskiego zaznacza, że drewno wysycha, co sprawia, że staje się mocniejsze wraz ze wzrostem temperatury. Ta właściwość powoduje, że tarcica jest świetnym wyborem na elementy konstrukcyjne, które muszą być wytrzymałe i przenosić obciążenia z dachu na ściany domu. Unikalne parametry techniczne sprawiają, że surowiec może być wykorzystany do produkcji okien oraz elementów dekoracyjnych. Zakres jego zastosowań jest praktycznie nieograniczony.