Jeżeli planujesz wymianę dachu, to warto, abyś przeczytał ten artykuł do końca, gdyż dowiesz się więcej na ten temat, a także poznasz ofertę doświadczonej i rzetelnej firmy budowalnej Mw-System z Nowej Soli, oferującej kompleksowe usługi dekarskie, łącznie z wykonaniem solidnej i co najważniejsze trwałej konstrukcji dachowej oraz montażem pokrycia wraz z obróbką blacharską. Zapraszamy do lektury!

Ważne aspekty, które trzeba brać pod uwagę podczas zakładania dachu

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że dach jest najważniejszym elementem każdego domu i zapewnia mu pełne bezpieczeństwo, chroniąc przed działaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Najistotniejszym elementem podczas montażu dachu jest jego solidna konstrukcja, która powinna być odzwierciedleniem wszelkich założeń zawartych w planie architektoniczno-budowlanym. Zależy ona nie tylko od powierzchni domu, ale też od rodzaju zastosowanego pokrycia dachowego. Konstrukcja dachu domu jednorodzinnego zazwyczaj wykonana jest z więźby dachowej, stanowiącej filar dachu, powstającej z najwyższej jakości wyselekcjonowanego drewna budowanego, właściwie wysuszonego i zaimpregnowanego.

Najczęściej wybieranymi rodzajami pokryć dachowych w przypadku domów jednorodzinnych są: dachówka ceramiczna lub betonowa, blachodachówka, blacha trapezowa, a także papa termozgrzewalna. Właściwy wybór jest zależy od indywidualnych oczekiwań, uwzględniając oczywiście konieczność przenoszenia ciężaru pokrycia dachowego na ściany. Niezwykle istotne jest precyzyjne wykonanie wszelkich prac dekarskich oraz dbałość o wszystkie detale, co gwarantuje współpraca ze sprawdzoną i posiadającą 20-letnie doświadczenie w branży firmą Mw-System, która zajmuje się także w razie potrzeby dociepleniem dachu wełną mineralną lub styropianem, budową systemu kominowego, a także wykonaniem podbitki dachowej oraz obróbek blacharskich.

Co jeszcze warto wiedzieć o usługach dekarskich?

Na solidność dachu składa się kilka ważnych elementów, które omówione zostały w powyższej części artykułu. Oprócz solidnej konstrukcji i montażu danego wybranego rodzaju pokrycia dachowego, ogromne znaczenie ma także sam przebieg prac – chodzi głównie o harmonogram, a także zabezpieczenie pracowników, terenu trwających prac dekarskich oraz nadzorowanie. Tym wszystkim zajmuje się rzetelna firma budowlana Mw-System z Nowej Soli w województwie lubskim, której właścicielem jest Mirosław Woroniec, dodatkowo oferuje montaż orynnowania oraz okien dachowych. Warto również wspomnieć, że firma ta zajmuje się też remontami dachów, łącznie z czyszczeniem o malowaniem. Co więcej, świadczy usługi budowy pod klucz i z zakresu szeroko rozumianej termoizolacji budynków. Jeżeli szukasz fachowców, którzy kompleksowo zajmą się Twoi dachem, to nie zwlekaj dłużej, tylko już dziś skontaktuj się z firmą Mw-System i ciesz się solidnym dachem przez wiele lat!