Poprawne działanie instalacji grzewczych uwarunkowane jest kilkoma czynnikami. Równie ważne, co dobór wielkości kotła do zapotrzebowania na ciepło jest odpowiednie wybranie asortymentu uzupełniającego pracę pieca. Najlepiej dokonać tego u specjalisty, np. z firmy Techniprot. Jakie jest zadanie sprzęgła hydraulicznego w instalacji C.O.?

Czym jest sprzęgło hydrauliczne SHT?

Jednym z powszechnie stosowanych w instalacjach C.O. asortymentów kotłowych są sprzęgła hydrauliczne SHT. Te dostępne w ofercie firmy Techprot idealnie współpracują z rozdzielaczami kotłowymi wyposażonymi w pompy obiegowe. Przedsiębiorstwo to od 1955 roku dostarcza wysokiej jakości akcesoriów wykorzystywanych w instalacjach grzewczych. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu ich z regulatorami i sterownikami do pieców zapewniają oszczędność w wykorzystywaniu opału i duży komfort użytkowania.

Wspomniane sprzęgła SHT odpowiadają za prawidłową pracę kotłowni zarówno z jednym, jak i kilkoma piecami, w których zaprojektowano kilka obiegów grzewczych. Przykładem może tu być zamontowanie ogrzewania grzejnikowego o temp. ≤ 80 oC, ogrzewania płaszczyznowego podłogowego lub ściennego o temp. ≤ 50 oC i przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Dlaczego warto zainwestować w dobrej klasy sprzęgła SHT w systemach C.O.?

Specjaliści podkreślają, że sprzęgło SHT zalecane jest w budynkach mieszkalnych jedno jak i wielorodzinnych, w budynkach użyteczności publicznej o zapotrzebowaniu na moc do 65 kW oraz w układach grzewczych dużej pojemności czynnika grzejnego i zróżnicowanym zapotrzebowaniu na energię cieplną poszczególnych obiegów grzewczych. Co ważne można je montować z rozdzielaczami czynnika grzejnego dowolnego producenta.