Wykończenie ścian to jeden z końcowych etapów prac budowlano-remontowych. Do wybory mamy tutaj wiele materiałów umożliwiających nam odpowiednie udekorowanie ścian wewnętrznych w mieszkaniu lub w domu. Jedno z ciekawszych rozwiązań stanowią tu rozmaite okładziny, które znajdziemy między innymi w ofercie firmy firmą Poldom. Zapraszamy do lektury artykułu.

Zalety oraz rodzaje okładzin ceramicznych i kamiennych

Okładziny ścienne to szereg rozwiązań, których zadaniem jest nie tylko odpowiednie zabezpieczenie powierzchni od strony technicznej, ale także stworzenie ciekawej aranżacji danego wnętrza. W tym celu wykorzystuje się między innymi kamień naturalny oraz płytki ceramiczne. Jak mówi nam też ekspert z firmy Poldom:

Okładzina kamienna stanowi niezwykle popularny w ostatnim czasie materiał, który świetnie prezentuje się w szczególności na ścianach. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz upodobań tego rodzaju kompozycja może być stworzona z różnych kamieni naturalnych takich jak gnejs, marmur, trawertyn czy piaskowiec.

Najważniejszą zaletą tego typu okładzin jest oryginalny wygląd, możliwość uzyskania unikatowego wzoru oraz duża wytrzymałość. Alternatywę stanowią tutaj z kolei płytki ceramiczne, które z kolei mogą świetnie imitować inne materiały (np. płyty OSB lub metal).

Czym charakteryzuje się okładzina z mozaiki?

Jeśli mowa o pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, to warto zwrócić uwagę na okładziny z mozaiki. Tego rodzaju kompozycje tworzy się poprzez połączenie materiałów o różnej kolorystyce w celu stworzenia nietypowego wzoru. Szukając odpowiedniego dla siebie rozwiązania w tym zakresie, warto zgłosić się do firmy Poldom z Wrocławia.

Przedsiębiorstwo to istnieje na rynku już od 1989 roku, a jego  pracownicy zajmują się projektowaniem, tworzeniem oraz montażem okładzin z płytek ceramicznych, kamieni oraz mozaiki. W ofercie tej firmy znajdziemy szeroką gamę produktów pochodzących od renomowanych producentów. Ponadto, możemy tu liczyć na kompleksową obsługę oraz fachowe doradztwo.