O sprawnym postępie prac budowlanych bardzo często decydują najmniejsze elementy. Trudno byłoby sobie nawet wyobrazić plac budowy bez śrub, nakrętek oraz podkładek. To dzięki nim możliwe trwałe połączenie ze sobą wielu części składowych. Akcesoriów złącznych używa się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz konstrukcji. Co warto o nich wiedzieć, aby na własne potrzeby wybrać te, charakteryzujące się najwyższą jakością?

Materiały złączne – z czego się je robi?

Zasadniczym materiałem, z którego wykonuje się różnego rodzaju materiały złączne, jest oczywiście stal. W zdecydowanej większości przypadków wykorzystuje się jej 3 rodzaje. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o stali węglowej, stali nierdzewnej oraz stali kwasoodpornej. Czym się charakteryzują? Stal węglowa to gwarancja wysokiej wytrzymałości, odporności na ścieranie, niewielkiej odkształcalności oraz niewrażliwości na wysokie temperatury. Stal nierdzewna, jak sama nazwa wskazuje, chroni poszczególne produkty przed degradacyjnym wpływem procesu utleniania, czyli prościej mówiąc, korozji. Popularna kwasówka zaś, odporna jest na działanie wszystkich kwasów, które wykazują właściwości żrące mniejsze od kwasu siarkowego. Dzięki możliwości wyboru śrub, nakrętek i podkładek z konkretnego rodzaju stali, każdy wykonawca może dokładnie dostosować wybrany materiał do zaistniałych potrzeb. Warto w tej kwestii zaufać jedynie najbardziej rekomendowanym producentom, do których zalicza się firma Adma Trade. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz nowoczesnemu zapleczu technicznemu firma od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie produkcji i dystrybucji najwyższej jakości akcesoriów złączonych. Klienci mogą liczyć zarówno na bardzo atrakcyjne ceny, jak i szeroko zakrojone doradztwo. Co jeszcze warto wiedzieć?

Materiały złączne – Ocynkowanie ogniowe, czy galwaniczne?

Aby sprostać wymaganiom coraz bardziej wymagających klientów, producenci materiałów złącznych, poza użyciem do procesu produkcji najlepszych gatunków stali, dodatkowo zabezpieczają swoje produkty, przed szkodliwym wpływem trudnych warunków atmosferycznych lub agresywnego chemicznie środowiska pracy. Produkty zostają ocynkowane w sposób ogniowy lub galwaniczny. Czym różnią się te metody? W procesie ocynkowania ogniowego konkretny materiał zostaje zanurzony w rozgrzanym do około 500 stopni Celsjusza cynku. Metoda ta zapewnia grubą warstwę ochronną zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wyrobu. Cynkowanie galwaniczne, nazywane również elektrolitycznym, zapewnia estetyczniejszą, acz cieńszą powłokę, co w praktyce wiąże się w mniejszą wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia. Zwolennicy rozwiązań ekonomicznych mogą także skorzystać z elementów złącznych niezabezpieczonych cynkiem, aczkolwiek nie zaleca się ich użycia do poważnych prac budowlanych. Najlepsi producenci zapewniają również dostęp do wyrobów specjalistycznych. Można znaleźć wśród nich zestawy SB, czyli zestawy śrubowe do połączeń niesprężanych oraz zastawy HV/HR, do połączeń sprężanych. Klienci mogą zapoznać się również z bardzo atrakcyjną ofertą na pręty gwintowane.