Stacja obsługi wykonuje diagnostykę komputerową, celem ustalenia miejsca usterki. Specjalista z Auto Naprawa s.c. podłącza samochód do testera, który natychmiast prześwietla pojazd w sposób dokładny i kompleksowy. Dzięki tej nowoczesnej usłudze można określić przyczynę problemu oraz ocenić stan techniczny maszyny.

Czym zajmuje się stacja obsługi Auto Naprawa s.c. Wojciech Bargieł Janusz Rożek?

Stacja obsługi zajmuje się naprawami samochodów, wymianą opon i płynu hamulcowego pod ciśnieniem. Przed wykonaniem mechaniki samochodowej, jest przeprowadzana diagnostyka komputerowa, polegająca na sprawdzeniu części pojazdu. Prześwietlenie pozwala skontrolować wszystkie podzespoły, co ułatwia usuwanie usterki. W stacji obsługi Auto Naprawa s.c. samochód jest podłączany do testera, który już po kilku minutach, pozwala uzyskać kompletny podgląd do wnętrza i ocenić jej stan techniczny. W przypadku nieprawidłowości pojawia się informacja o miejscu awarii oraz jej przyczynie.

Kiedy wykonać diagnostykę samochodową?

Stacja obsługi zajmuje się usuwaniem awarii, ale mechanik w Auto Naprawa s.c. wykonuje „RTG”, by dokładnie ustalić przyczynę zgłaszanego problemu przez klienta. Diagnostyka samochodowa pozwala sprawdzić wszystkie podzespoły. Przeprowadzana jest przeważnie, gdy występuje usterka, ponieważ usługa wskazuje miejsce jej występowania. Warto ją wykonać, gdy świecą się lampki kontrolne na desce rozdzielczej, słyszalne stają się nietypowe dźwięki, ale też przed wyjazdem w podróż. Dobrze jest podjechać, przed zakupem samochodu używanego, by uniknąć zakupu z ukrytymi i kosztownymi usterkami.