czas czytania: 3 min materiał partnera

Stalowe pokrycia dachowe

pokrycie dachu

Mówi się, że dach jest wizytówką każdego domu. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ to najbardziej wyeksponowany element budynku względem stron świata. Dlatego tak ważne jest, aby pokrycie dachowe nie tylko spełniało swoją funkcję techniczną, ale również estetyczną. Wśród wielu produktów dostępnych na rynku szczególnie atrakcyjne wydają się stalowe pokrycia dachowe. Co warto o nich wiedzieć oraz na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Stalowe pokrycia dachowe – rodzaje

Jeżeli chodzi o stalowe pokrycia dachowe, to wciąż nieustającą popularnością ze strony inwestorów cieszy się blachodachówka. Tak, jak w przypadku dachów dwuspadowych najczęściej decydują się oni na klasyczną blachodachówkę ciętą z długości arkusza, tak w przypadku dachów kopertowych lub wielospadowych o wiele lepszym rozwiązaniem są blachodachówki modułowe. Produkowane w zunifikowanych docinkach po niecały 1m2 pokrycie, charakteryzują się lekkością oraz łatwością i szybkością montażu. W tym przypadku ważny jest również minimalny odpad blachy. Do domów o bardzo nowoczesnej architekturze coraz częściej stosuje się tzw. panel dachowy na rąbek, nazywany również potocznie panelem na „click”, ze względu na charakterystyczny dźwięk, który powstaje podczas zamykania kolejnych zamków. Ta tych, którzy cenią sobie klasyczny wygląd budowy, producenci przygotowali szereg produktów blaszanych imitujących swoim wyglądem gont drewniany.

Warto również wspomnieć o blachodachówkach z posypką ceramiczną, która skutecznie wydłuża żywotność pokrycia i przyczynia się do zmniejszenia hałasu spowodowanego przez np. deszcz. Aby mieć pewność, że zamówione pokrycie charakteryzowało się będzie najwyższą możliwą jakością oraz zostanie odpowiednio przeliczone i zoptymalizowane na konkretny dach, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym firmom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Sigma, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie najlepszych pokryć dachowych. Co jeszcze znajduje się w ofercie najlepszych firm, jeżeli chodzi o dachy?

Okna połaciowe

Nieodzowną częścią każdego poddasza użytkowego są okna dachowe. Dzięki nim możliwa jest skuteczna wentylacja oraz odpowiednia ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Badania naukowe wyraźnie pokazują, że okna dachowe zapewniają o 70% lepsze doświetlenie, niż dzieje się to w przypadku okien fasadowych. Przy wyborze okna dachowego warto zwrócić uwagę na typ pomieszczenia, w jakim będzie zamontowane.

Jeżeli są to pomieszczenia o okresowo lub stale podwyższonej wilgotności, warto zwrócić uwagę na okna PCV lub drewniano-poliuretanowe. Jeżeli są do okna do standardowych pokojów, drewno zawsze jest estetycznym i pewnym wyborem. Warto również zwrócić uwagę na właściwości termoizolacyjne oraz sposób otwierania, ponieważ klasyczne okno obrotowe z klamką na dole nie zawsze musi stanowić najwygodniejszy wybór.