Trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i świetnie wpisujące się w nowoczesne trendy okna aluminiowe, do niedawna kojarzone z obiektami komercyjnymi, coraz śmielej wchodzą na rynek budownictwa jednorodzinnego. Co sprawia, że zyskały tak dużą popularność wśród inwestorów indywidualnych? W artykule dowiemy się, jakie są zalety montażu aluminiowych profili okiennych oraz poznamy co oferuje firma Stoplast.

Stolarka wykonana z aluminium – powiew nowoczesności

Aluminiowe systemy okienno-drzwiowe to doskonały wybór do domów zaprojektowanych w stylu nowoczesnym. Lekkie, a zarazem wytrzymałe, są w pełni odporne na korodowanie i zapewniają dużą plastyczność. Wytwarzane ze specjalnych profili, wytłaczanych ze stopów aluminium wzbogaconych o magnez i krzem, odznaczają się niesamowitymi właściwościami użytkowymi i niezwykłą trwałością. Wszystko to sprawia, że mogą być wykorzystane do stworzenia konstrukcji wielkoformatowych – szklanych ścian i widowiskowych okien narożnych. W ofercie dobrych firm, specjalizujących się w produkcji stolarki otworowej, takich jak Stoplast, znajduje się wiele modeli dostępnych w różnorodnych kolorach i wykończeniach. Uwaga! Wybierając okna do zastosowań domowych, warto zwrócić uwagę na współczynnik izolacyjności cieplnej – dotyczy to zwłaszcza okien wielkoformatowych.

Okna aluminiowe w dużych rozmiarach

Ramy z aluminium charakteryzują się dużą stabilnością. Dobierając odpowiednio szeroką ramkę, można stworzyć przeszklenia, których szerokość dochodzi do 170 cm, a wysokość – 290 cm. Wybierając preferowany system, należy sprawdzić nośność i powierzchnię skrzydła. Rynkowa oferta okien aluminiowych jest bardzo bogata i obejmuje modele o dowolnym kształcie i kolorze. Oprócz standardowego prostokąta klienci mają do wyboru kwadraty, okręgi lub łuki. Okna robione na zamówienie są dość kosztowną inwestycją, ale efekt końcowy jest tego wart – zwłaszcza kiedy systemy aluminiowe zajmują większą część ściany i stanowią swoistą reprezentację pomieszczenia.

Aluminiowa stolarka okienna idealna do domów pasywnych

Pomimo że okna aluminiowe starego typu często są kojarzone z zimnem i ucieczkami cieplnymi, nowe systemy posiadają certyfikaty budownictwa pasywnego. Zastosowanie trzykomorowych pakietów szybowych sprawiło, że nowoczesne okna posiadają bardzo korzystne parametry, co sprzyja utrzymaniu pożądanej temperatury w pomieszczeniach.  

Co oferuje firma Stoplast?

Stoplast oferuje wysokiej jakości produktów związanych z oknami i drzwiami. W swojej ofercie posiada okna, drzwi tarasowe, rolety, żaluzje, bramy garażowe, drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne. Dodatkowo firma specjalizuje się w osłonach okiennych i parapetach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz dbałości o detale, Stoplast oferuje trwałość i funkcjonalność produktów, ale także estetykę. Firma cieszy się uznaniem wśród klientów indywidualnych oraz firm, które szukają solidnych rozwiązań.