Sufit podwieszany w Twoim salonie

Materiał partnera
2020-01-24

Sufity podwieszane tworzone są w bankach, szpitalach, szkołach, korporacjach, galeriach handlowych, a także w mieszkaniach i domach. To one są szczytem elegancji, zapewniając setki możliwości aranżacyjnych. Jeśli chodzi o lokale mieszkalne, najlepiej w sufit podwieszany zainwestować  w salonie.

Jak montowany jest sufit podwieszany?

Za montaż sufitu podwieszanego nigdy nie należy zabierać się na własną rękę. Jego przygotowanie musi uwzględniać stworzenie precyzyjnego projektu wraz z obliczeniami, co pozwoli wyeliminować techniczne oraz wizualne błędy. Niekiedy nawet przygotowuje się to w specjalistycznych programach do tworzenia sufitów podwieszanych. W przypadku jednak konstrukcji dla salonów, wystarczy dobry rysunek techniczny i bogata wyobraźnia ekipy wykonawczej. Jej zadaniem będzie bowiem zamontowanie sufitu, który stanowią płyty gipsowo kartonowe lub z tworzyw sztucznych, zawieszane na specjalnych rusztach. Często stosowane są ruszty krzyżowe dwupoziomowe wraz z wieszakami obrotowymi. Taką technologię mogą zastosować m.in. pracownicy firmy Usług Remontowo-Budowlanych Grzegorza Kaczmarskiego, zajmujący się nie tylko inwestycjami klientów indywidualnych, ale także biznesowych oraz publicznych.

Dlaczego warto zdecydować się na sufit podwieszany?

Sufit podwieszany przede wszystkim jest idealny dla salonu dlatego, że może nadać mu nowego wymiaru i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Sufity te dzięki zabawie poziomami i przestrzennością, a także geometrią wnętrza, mogą znacznie powiększyć optycznie salon, nadając mu głębię. Są one przy tym bardzo eleganckie, czy modernistyczne. Przygotować je można jednak również w wersjach idealnych dla domów skandynawskich, czy pokojów dziennych w porządku industrialnym. Sufit podwieszany przy tym jest idealnym rozwiązaniem dla maskowania krzywizn sufitu właściwego, czy pęknięć tynku, które zachodzą na skutek przemieszczeń ścian i wysokiego obciążenia. Wysoka estetyka, gwarantowana!

Estetyka sufitów podwieszanych

Sufity podwieszane mogą być bardzo różnorodne. Wyróżnia się konstrukcje ostre, owale, asymetryczne, symetryczne, tynkowane, malowane, obite drewnem, czy nawet szkłem i błyszczącym tworzywem sztucznym. Wersji sufitów podwieszanych jest wiele, ale najbardziej spopularyzowane są te wyposażone w oświetlenie LED – lampki rozproszone, oczka, czy też taśmy. Bez problemu sufit podwieszany może harmonizować się także z żyrandolami i wiszącymi lampami. Unikać należy jednak przepychu – lepiej postawić na awangardowy i nowoczesny minimalizm. 

Opracowanie artykułu: