Tworzenie systemu klimatyzacyjnego w biurze, domu, sklepie czy w innym obiekcie nigdy nie należy do łatwych zadań. Duże znaczenie ma m.in. przyłącze oraz system odprowadzania skroplin z urządzenia. W przypadku klimatyzatorów ściennych na ogół ciecze są usuwane przewodami grawitacyjnymi, ale niekiedy takie rozwiązanie ze względów estetycznych czy technicznych nie może zostać zastosowane. By móc odprowadzać skropliny np. ponad urządzeniem trzeba zastosować specjalny osprzęt. Mowa o pompkach skroplin, które w jakości premium oferuje producent ASPEN PUMPS.

Do czego służą pompki skroplin?

Jak już wspomniano, z każdego klimatyzatora ściennego, a także z innych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych zawsze należy odprowadzać skropliny, które gromadzą się na tacy ociekowej. Zazwyczaj odbywa się to przewodami grawitacyjnymi, czyli poprzez swobodne spływanie skroplin w dół, a następnie do rynny czy kanalizacji. Ze względów estetycznych i technicznych nie zawsze takie rozwiązanie może być jednak zastosowane. W wielu domach i biurach ciężko jest bowiem doprowadzić rurki dla skroplin bez oszpecenia ściany przewodami. Wtedy też inwestorzy chcą umieszczać je w specjalnych listwach podsufitowych lub nawet we wnętrzu sufitu podwieszanego wykonanego z suchej zabudowy. Bez pompki skroplin jest to jednak niemożliwe. Jak zatem działa takie urządzenia?

Pompki skroplin montowane ponad klimatyzatorami wymuszają tłoczenie skroplin w przewodach ku górze, a to pozwala na rezygnowanie z grawitacyjnych odpływów. Dodać warto też, że te niewielkie urządzenia mogą składać z jednej lub dwóch części (pompa oraz zbiorniczek z pływakiem w jednej obudowie lub pompa i zbiorniczek osobno), a także mogą obsługiwać więcej niż jeden klimatyzator. Niebywale wydajne pompki skroplin zapewnia producent ASPEN PUMPS, którego osprzęt można montować nawet przy chłodnicach kanałowych oraz specjalistycznych maszynach chłodniczych. Potwierdzają to doradcy sprzedażowi firmy PHU POPULARNA, która dystrybuuje pompki marki ASPEN PUMPS.

Dlaczego warto wybrać pompki skroplin ASPEN PUMPS?

Pompki skroplin marki ASPEN PUMPS wyróżniają się wysoką wydajnością i solidną konstrukcją. Dzięki temu ich żywotność jest tak samo długa, jak samego klimatyzatora i po ich zamontowania nie ma obawy o to, iż po jakimś czasie trzeba będzie je wymienić na nowe. Pompki ASPEN PUMPS są zatem bardzo bezpieczne w eksploatowaniu, obniżając do minimum ryzyko przecieków, zalania klimatyzacji czy rozszczelnienia całego układu. Dużą ich zaletą jest również niebywale cicha praca, a także moc przerobowa. W przypadku najmniejszych osprzętów wynieść może ona nawet 12 litrów na godzinę. Dodatkowo takie pompki można umieścić w kolanie kanału czy dla instalacji lewo- lub prawostronnej. Montaż jest zatem uproszczony do minimum. Dlaczego jeszcze warto postawić na markę ASPEN PUMPS?

Producent ten proponuje pompki skroplin dla różnych zastosowań, zarówno mniejszych domowych klimatyzatorów SPLIT, jak i całych biurowych układów MULTI SPLIT. Sprzęt zabezpieczony jest w każdym przypadku przed przegrzaniem i posiada wysokiej klasy wyłączniki bezpieczeństwa. Klasa ochrony pompek to zaś IP24. Podkreślić też należy, że inwestorzy nie muszą martwić się o wysokie ceny. ASPEN PUMPS, a jego dystrybutorzy zapewniają niskie koszty i długie okresy gwarancyjne.