Dach stanowi solidną ochronę domu przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego duże znaczenie ma jego stan techniczny oraz odpowiednie wykonanie. Niestety z czasem konstrukcja może stracić swój estetyczny wygląd i trwałość, dlatego nieocenione jest korzystanie z usług dekarskich, dzięki którym przywrócimy utracone parametry pokrycia. Jakie czynności w tym zakresie wykona dla nas firma Frimark?

Wykonanie pokrycia dachowego

Pokrycie dachowe istotnie wpływa na wytrzymałość oraz parametry konstrukcji. Dlatego duże znaczenie ma wybór odpowiedniego pokrycia. Największą popularnością cieszy się dachówka ceramiczna lub cementowa. Jest to solidny materiał cechujący się odpornością na korozję, wilgoć oraz różne czynniki atmosferyczne. Jeżeli jednak zależy nam na lżejszym produkcie, doskonałą alternatywą jest ocynkowana blachodachówka, która polecana jest do starszych lub cieńszych więźb.

Profesjonalne remonty dachów

Czasem zdarza się, że nie ma konieczności wymiany całego pokrycia dachowego i wystarczy przeprowadzenie drobnego remontu. Jest to najlepsza decyzja w przypadku, gdy na powierzchni pojawią się drobne uszczerbki. Jak mówi pracownik firmy Frimark:

Od lat zajmujemy się remontowaniem pokryć dachowych. Najczęściej problemem jest przeciekanie, uszkodzenia mechaniczne lub uginająca się połać.

Prace związane z wymianą lub naprawą pokrycia najlepiej wykonywać latem. Warunki atmosferyczne są wówczas najkorzystniejsze ze względu na suchość powietrza oraz na brak opadów atmosferycznych. Jednak, jeżeli uszczerbek jest poważny, konieczne jest niezwłoczne wykonanie prac.