Wybór odpowiedniej tkaniny obiciowej może być kluczowy dla komfortu i trwałości mebli. W związku z tym warto zwrócić uwagę na różnorodność dostępnych materiałów oraz ich właściwości. W artykule przedstawimy popularne rodzaje tkanin obiciowych, które mogą być stosowane w produkcji mebli tapicerowanych z oferty Zakładu Tapicerskiego Alicji Rojek.

Bawełna – naturalny wybór

Bawełna to naturalny materiał, który od dawna jest wykorzystywany w produkcji mebli. Dzięki swojej miękkości przewiewności i wytrzymałości, bawełna doskonale sprawdza się jako pokrycie mebli. Ponadto, jest to materiał łatwy w utrzymaniu czystości, gdyż można go prać w pralce. Bawełniane tkaniny obiciowe występują w szerokiej gamie wzorów i kolorów, co pozwala na dopasowanie do różnych stylów wnętrz. Warto jednak pamiętać, że bawełna może ulegać szybszemu zużyciu niż niektóre inne materiały, dlatego może być konieczne jej częstsze wymienianie.

Welur – elegancja i miękkość

Welur to tkanina o aksamitnym wykończeniu, która dodaje meblom elegancji i wyrafinowania. Jest miękki, przyjemny w dotyku i świetnie sprawdza się jako materiał obiciowy na sofy, fotele czy pufy. Welur jest również wytrzymały i odporny na ścieranie, co przekłada się na długą żywotność mebli. Warto jednak zaznaczyć, że welur może być trudniejszy w utrzymaniu czystości niż bawełna, gdyż wymaga specjalistycznych środków do czyszczenia. Mimo to, jego niezaprzeczalne walory estetyczne sprawiają, że warto rozważyć wybór weluru jako tkaniny obiciowej.

Eko-skóra – alternatywa dla skóry naturalnej

Eko-skóra to syntetyczny materiał, który doskonale imituje wygląd i właściwości skóry naturalnej. Jest to coraz częściej wybierana opcja jako tkanina obiciowa, gdyż łączy w sobie elegancję skóry z większą odpornością na ścieranie i zabrudzenia. Eko-skóra jest łatwa w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką. Ponadto, jest to materiał przyjazny dla wegan oraz osób, które z różnych przyczyn nie chcą korzystać z produktów pochodzenia zwierzęcego. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość eko-skóry, gdyż nie wszystkie produkty tego typu są równie trwałe i estetyczne.

Skorzystaj z oferty Zakładu Tapicerskiego Alicji Rojek

Zakład Tapicerski Alicji Rojek to rodzinne przedsiębiorstwo z Gdańska, specjalizujące się w produkcji mebli tapicerowanych, takich jak sofy, fotele i narożniki. W swojej ofercie posiada meble w różnorodnej stylistyce, od klasycznych foteli z nutką retro do nowoczesnych, minimalistycznych kanap. Firma zajmuje się również renowacją mebli tapicerowanych, przywracając im dawne piękno. Posiada Certyfikat "Przedsiębiorstwo Godne Zaufania", przyznawany firmom świadczącym usługi na najwyższym poziomie i szanującym zasady etyki w biznesie. Realizuje również zamówienia online.