Nie da się ukryć, że podziemne parkingi, magazyny bądź hale produkcyjne to miejsca narażone na intensywną eksploatację nawierzchni. Nic zatem dziwnego, że stosuje się w nich często posadzki żywiczne, którym niestraszne są ani duże obciążenia, ani skrajne warunki termiczne. Ich wykonanie należy powierzyć doświadczonej ekipie, chociażby firmie Polish-Pavings z siedzibą w Gdańsku.

Specyfika posadzek żywicznych

Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest podwyższona odporność podłoża, warto rozważyć zastosowanie bezspoinowej posadzki przemysłowej. Bazuje ona głównie na żywicach epoksydowych i poliuretanowych, które w połączeniu z utwardzaczem wykazują cały szereg pożądanych właściwości.  Tego typu system nie dość, że wytrzymuje ruch ciężkiego sprzętu, to jest w stanie sprostać oddziaływaniu rozmaitych środków chemicznych, w tym kwasów. Co więcej, żywiczne posadzki są wodoszczelne, wykazują dużą przyczepność do podłoża, nie pylą oraz nie sprawiają większych kłopotów przy zabiegach pielęgnacyjnych. Dzięki zaś obecności odpowiednich dodatków, z powodzeniem radzą sobie też w pomieszczeniach, gdzie trzeba zapewnić trwałą ochronę antybakteryjną.

Posadzki przemysłowe pod okiem fachowców

Specjaliści z renomowanego przedsiębiorstwa Polish-Pavings wykonują posadzki żywiczne zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i specjalistycznych magazynach, chłodniach,  podziemnych parkingach, garażach czy obiektach użyteczności publicznej. Wykwalifikowana kadra podmiotu do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny, dobierając rozwiązania zgodnie z potrzebami inwestora. Aby zagwarantować optymalne funkcjonowanie posadzki uwzględnia ona także parametry techniczne podłoża. Firma od początku swego istnienia stawia za priorytet satysfakcję klientów, zapewniajc konkurencyjne ceny usług, których realizacja zawsze przebiega w ramach wcześniej ustalonych terminów.

Walory użytkowe i dekoracyjne posadzek żywicznych

Chociaż posadzki żywiczne spotykamy głównie w budynkach o dużym natężeniu ruchu, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zastosować je również w jednorodzinnych obiektach mieszkalnych. Opisywane systemy dzięki zawartości kruszyw i cementów prezentują się naprawdę imponująco, a wobec ich walorów estetycznych nie da się przejść obojętnie.  Jak podkreśla przedstawiciel firmy Polish-Pavings:

Żywica bardzo łatwo łączy się z innymi materiałami, a ponadto nie sprawia problemów z barwieniem. Posadzki mogą więc być w zależności od przeznaczenia odpowiednio modyfikowane,  pełniąc funkcję dekoracyjną. Dysponując nowoczesnymi technologiami, na życzenie klientów uzyskamy warstwę w dowolnym kolorze, fakturze oraz określonym stopniu połysku. Bez względu na to, czy miejsce inwestycji stanowi obiekt użyteczności publicznej, czy przydomowy taras, posadzka spełni wszystkie nasze oczekiwania pod kątem wizualnym.